file Question Výměna oleje v tlumičích

4 roků 7 měsíců zpět #38263 od Staník
Staník created the topic: Výměna oleje v tlumičích
Všiml jsem si na motorkářích topicu týkajícího se výměny oleje ve vidlích a převládá tam názor, že kdo nemění každý dva roky, je úplnej...tydýt. Jak to řešíte u svých Stromků? :whistle:

Please Přihlásit se to join the conversation.

• Staník
  • Avatar uživatele Staník Topic Author
  • Fajny borec
  • Fajny borec
Více
4 roků 7 měsíců zpět #38264 od Roman Jakub
Roman Jakub replied the topic: Výměna oleje v tlumičích
Každý ať mění jak chce, ale já měnil. Zkus to a uvidíš, že to poznáš. Ono jak to postupně degraduje, tak ti to nepřijde, ale když to uděláš, rozdíl poznáš.

Více
4 roků 7 měsíců zpět #38265 od Staník
Staník replied the topic: Výměna oleje v tlumičích
Dobrá, já jsem se také klonil k variantě, že to udělám/nechám udělat, protože si myslím, že to na té motce nikdo nikdy nedělal...nějaký tip na někoho šikovnýho, kdo by to v okolí Brna zvládl, popř. nějaký návod, dle kterého to člověk sfoukne sám? Za dva roky co Stromka mám, jsem si všechno řešil v garáži sám, ale tohle bych už radši přenechal někomu kdo to někdy dělal...

• Staník
  • Fajny borec
  • Fajny borec
Více
4 roků 7 měsíců zpět #38266 od oldik
oldik replied the topic: Výměna oleje v tlumičích
Pokud nechceš měnit i kluzný pouzdra (což jsem já nedělal), ta to dáš sám. Já koupil v motocyklovedily.cz gufera a prachovky kyoto, olej motul. Není to nic složitýho. Stačí v návodu zjistit množství oleje a podle návodu na netu na výměnu oleje ve vidlích SV 650 udělat svoje vidle. Dělal jsem opravdu výměnu pouze oleje, tak jsem trubky nevytahoval, pouze trochou novýho oleje propláchnul. Je k tomu potřeba centrál a 0,5 dne času pro někoho, kdo to nedělá rutinně.
www.suzukisv.cz/gallery/main.php?g2_view...Item&g2_itemId=11591
Poděkovali: Staník

Více
4 roků 7 měsíců zpět #38267 od vladom
vladom replied the topic: Výměna oleje v tlumičích
Pekny navod - ja by som len trocha pozmenil v bode 8. Pred povolovanim hornej zatky si najpr povolit horny uchyt na okuliaroch. ( spodny to udrzi a zatka pojde lahsie ked nebude stiahnuta).

Více
4 roků 7 měsíců zpět #38272 od douša
douša replied the topic: Výměna oleje v tlumičích
Jen jestli se nepletu tak v DLku je v jednom tlumiči 550ml takže musíš koupit dva litry oleje, nebo zajet k nějakému mechanikovi který ti prodá z otevřené láhve.

Dobrá nálada nevyřeší všechny tvé problémy, ale nasere tolik lidí , že se vyplatí si ji uchovat!!!!!

• douša
  • Super borec
  • Super borec
  • Bez humoru se dá žít, ale proč?
Více
4 roků 7 měsíců zpět #38273 od Staník
Staník replied the topic: Výměna oleje v tlumičích
Super návod, díky... dle serv. manuálu je v jednom tlumiči 524 ml => fakt nezbývá než koupit 2 litry :-(

• Staník
  • Fajny borec
  • Fajny borec
Více
4 roků 7 měsíců zpět #38274 od oldik
Jak píšeš, to se doma neztratí. Taky jsem kupoval. Jedinej opruz je povolit ten spodní imbus, na to stačí naskládat pajšl zpět do vidle a na 3 závity dotáhnout zátku. Než jsem to zjistil, tak jsem to málem rozmlátil, jak ve mě vařila krev. Pak to jde povolit, zpravidla. A další je vyklepnutí starýho gufera. To je třeba opravdu dělat cukáním trubky opatrně, jinak ti vylítne i ta vložka a pak to bude docela komplikovaný. Hodně zdaru. Není čeho se bát a pokud nebudeš řešit i ty vložky, tak je zbytečný to dávat do servisu.

Více
4 roků 7 měsíců zpět #38299 od Mates
Mates replied the topic: Výměna oleje v tlumičích
Výměna oleje se provádí vždy po 20 tkm (servis. doporučení) a pokud ten interval odost přetáhneš,hrozí zničení teflon. pouzder a v nejhorším případě i obalů vidlic,které nejdou repasovat.2 roky je někoho výmysl!!!

Více
4 roků 7 měsíců zpět #38344 od titus
titus replied the topic: Výměna oleje v tlumičích
Ten spodní imbus se nejlíp povoluje rázovým utahovákem.
Jinak na tom nic není, a sám uvidíš jakej z toho teče sajrajt.
Osobně bych tam dal červený dvoubřitý gufera od fy.ALL BALLS a až je budeš nasazovat, tak ten ostrej břit(nebo dva) máznout olejem ať ho při nasazování nedodrbeš.

Více
4 roků 7 měsíců zpět #38356 od roman.v
roman.v replied the topic: Výměna oleje v tlumičích
zdravim,je nutny s olejem menit i gufera?

Více
4 roků 7 měsíců zpět #38357 od oldik
Jo

Více
4 roků 7 měsíců zpět #38360 od roman.v
roman.v replied the topic: Výměna oleje v tlumičích
OK,diky za odpoved.Nechci to nijak zpochybnovat,ale koukal jsem do Haynesse a tak se o vymene gufer pri vymene oleje nepise.Muzu znat duvod,proc je nutno ta gufera menit?
A jeste jeden dotaz-olej specifikace SS8 dle Haynesse jsem nejak nedohledal.Muze nekdo doporucit typ oleje dle SAE,ktery tam patri v zakladu?Nechci to nijak pritrvrzovat apod.,ale jenom udelat udrzbu.
Diky za info

Více
4 roků 7 měsíců zpět #38362 od oldik
10W
nevím co je hayness, ale připadá mi výměna oleje bez gufer zbytečně riskantní.
Jediná varianta výměny oleje bez gufer je nesundávat vidle, resp. nepohnout trubkou v brýlích. Jak s ní pootočíš je zle a gufero s největší pravděpodobností začne zlobit. Nevím, jestli je smysluplný u tohoto úkonu na x tisíc km šetřit 500,- (to je cena gufer i s prachovkama).

Více
4 roků 7 měsíců zpět #38364 od Breta
Breta replied the topic: Výměna oleje v tlumičích
Když vyměníš jen olej, tak ti můžou ty gufera začít téct třeba po měsíci a budeš to dělat znovu. Takže zbytečná práce.

Více
Moderátoři: Mates