file Question Vyhřívané rukojeti OXFORD

3 roků 11 měsíců zpět #38227 od JirikM
JirikM replied the topic: Vyhřívané rukojeti OXFORD

enduro napsal: Dokáže někdo objektivně říci, které gripy jsou lepší Oxford nebo Saito?

Ja mel jak Saito II. tak take Oxfordy (sport) ... kdybych kupoval nove tak urcite kouoim Oxford. Subjektivne mi prijde ze proste hrejou lip. Porovnavam hrejivost 2x saito a 2x oxford co sem mel.

Ted mam na masine Saito se kterymi jsem ji koupil ... a zatim to menit nebudu. Uvidime casem.

Please Přihlásit se to join the conversation.

Více
3 roků 11 měsíců zpět - 3 roků 11 měsíců zpět #38234 od Petr Podařil
Petr Podařil replied the topic: Vyhřívané rukojeti OXFORD

JirikM napsal:

enduro napsal: Dokáže někdo objektivně říci, které gripy jsou lepší Oxford nebo Saito?

Ja mel jak Saito II. tak take Oxfordy (sport) ... kdybych kupoval nove tak urcite kouoim Oxford. Subjektivne mi prijde ze proste hrejou lip. Porovnavam hrejivost 2x saito a 2x oxford co sem mel.

Ted mam na masine Saito se kterymi jsem ji koupil ... a zatim to menit nebudu. Uvidime casem.

Objektivně těžko. Každý ti spíš řekne svoje subjektivní pocity.
Já měl Saito II a nikdy jsem teda neměl pocit, že by nehřály nebo mi byla zima. Manželce jsem je dával taky, a to ženský jsou furt zmrzlý a taky je spokojená. Stejně je na začátku zapneš naplno a pak třeba jen na první stupeň pro udržování teploty. Volil jsem Saito, protože vycházely líp cenově a jsou jednodušší, tzn. bez řídící jednotky (nemají ale automatické odpojování, určitě zapojit za klíček) a když by odešlo ovládání tak tam dáš prostě polohový vypínač.
Poslední úprava: 3 roků 11 měsíců zpět od Petr Podařil.

Více
3 roků 11 měsíců zpět - 3 roků 11 měsíců zpět #38235 od Staník
Staník replied the topic: Vyhřívané rukojeti OXFORD
Majk-fox > Lepší je určitě použít relátko a zapojit to přes spínané plus (tuším, že jsem to dal na jednu z předních parkovaček), popř. použít připravené konektory za chladičem.
Poslední úprava: 3 roků 11 měsíců zpět od Staník.

Více
3 roků 11 měsíců zpět #38236 od Zuzik
Zuzik replied the topic: Vyhřívané rukojeti OXFORD
objednal jsem od Kokina Saita s DL konektorem. Tak uvidime:-)
stejne skoro nic nenajezdim, tak co :-))

Více
3 roků 11 měsíců zpět #38270 od Wolf
Wolf replied the topic: Vyhřívané rukojeti OXFORD

Petr Podařil napsal: Připojovat to přímo na baterku je nasmysl (zapomeneš to někdy vypnout nebo ti to někdo ze srandy na parkovišti zapne a ...nejedeš).
Buď jak psali kluci konektor za chladičem nebo jsem to dával poblíž baterky do pojistkové skříňky, když si změříš, které jsou napájeny až po zapnutí klíčku (popř.podle schémat zjištíš na co jsou), můžeš to taky k některé silnější připojit (myslím že tam je i některá volná).

Petr má naprostou pravdu. Vždy je lepší jakýkoliv spotřebič zapojovat přes pojistku a přes spínač. Co kdyby se nějakým způsobem-závadou baterka vyzkratovala a totálně vymlátila. Mám pocit, že by potom ani kopeček nepomohl. Těch míst na stromku, kde je + pod klíčkem je více. Stačí si vzít zkoušečku a je to hned. Já jsem si gripy připojoval u baterie za relé a jelikož mám Saita II a ty už mají svoji pojistku tak to byla sranda. Kabel je dostatečně dlouhý a chráněný a tak se dá krásně a bezpečně protáhnout pod nádrží. No a je to :) :) :)

Smích chytré lidi léčí a jen blbce uráží.
! Lepší je být mrtvý, než druhý !
"Jezdi, aby jsi žil, žij aby jsi jezdil"

Více
3 roků 11 měsíců zpět - 3 roků 11 měsíců zpět #38275 od Majk-fox
Majk-fox replied the topic: Vyhřívané rukojeti OXFORD
Jo, tak já je mám taky přes pojistku, ale přímo na baterku. Právě pro to jsem si za Oxfordy připlatil,kvůli té fci. hlídání. na druhou stranu nemám důvod tomu něvěřit, funguje mi takto i denní svícení na autě a spolehlivě. To by si taky mohl člověk koupit třeba bojlér a po dvou hodinách ho chodit vypínat ze zástrčky, protože nevěří thermostatu. Myslím, že pokud by to nejdebože nevyplo a vytřískalo baterii, tak to lze považovat jako vadu a tudíž by se na to měla vztahovat záruka.
Poslední úprava: 3 roků 11 měsíců zpět od Majk-fox.

Více
3 roků 11 měsíců zpět #38276 od Staník
Tady ti pár lidí poradilo ze své zkušenosti, co je lepší a ty si stále tvrdošijně stojíš za svým, vlastní zkušeností dlouhodobě neprověřeným, řešením...
btw denní svícení přímo na baterku, tzn. že ho musíš pokaždé ručně zapínat/vypínat, také není zrovna pohodlné řešení. :whistle:

Více
3 roků 11 měsíců zpět - 3 roků 11 měsíců zpět #38277 od bartus
bartus replied the topic: Vyhřívané rukojeti OXFORD
jen ho nechte, až si vytříská baterku a bude tlačit pochopí :P
znal jsem taky jednoho co to tvrdošíjně obhajoval, ale jen do doby co nenastartoval :-)

já si už dávám na tyhle věci pozor, loni mi cestou do turecka vyhořela elektrika díky prodřenému drátku na přídavných světlech a to můžu být rád, že mi to nevyhořelo už v maroku :laugh:, můžu si ale za to sám, sám jsem si to zapojoval, kdybch to měl natvrdo, tak jsem skončil někde v tramtárii, takhle mi to odpálilo akorát tu velkou pojistku co je pod hlavní pojistkovou skříní :-)
Poslední úprava: 3 roků 11 měsíců zpět od bartus.

Více
3 roků 11 měsíců zpět #38278 od bartus
a ještě dotaz, má ten konektor na příslušenství u chladíče i litrový strom? já si ho teda na mém nikdy nevšiml.

Více
3 roků 11 měsíců zpět - 3 roků 11 měsíců zpět #38279 od Petr Podařil
Petr Podařil replied the topic: Vyhřívané rukojeti OXFORD

bartus napsal: a ještě dotaz, má ten konektor na příslušenství u chladíče i litrový strom? já si ho teda na mém nikdy nevšiml.

Ano má, litra jsem měl doma (r.v.2005).
Poslední úprava: 3 roků 11 měsíců zpět od Petr Podařil.

Více
3 roků 11 měsíců zpět #38280 od bartus
pokud ho neodstranil bývalý majitel tak to jsem pak asi slepý, dík :-)

Více
3 roků 11 měsíců zpět #38282 od Majk-fox

Staník napsal: Tady ti pár lidí poradilo ze své zkušenosti, co je lepší a ty si stále tvrdošijně stojíš za svým, vlastní zkušeností dlouhodobě neprověřeným, řešením...
btw denní svícení přímo na baterku, tzn. že ho musíš pokaždé ručně zapínat/vypínat, také není zrovna pohodlné řešení. :whistle:

To denní svícení má svůj modul, který pracuje s napětím na baterce, sám je zapiná a vypíná. Ona už ta technika šla trochu dopředu. Mám je tam už cca 2 roky a fungují bezvadně.

Více
3 roků 11 měsíců zpět #38283 od Majk-fox
Dobře, mám strach, že když to připojím na konektor pod chladičem, tak bude skomírat ještě více palubní napětí. Už teď když mám nastarováno a pustím při zapnutých světlech výstražný, tak mi trochu pulzuje napětí ve světlech a a je to znát i na čerpadle(zvukově).

Více
3 roků 11 měsíců zpět #38284 od Staník
No to ovsem neresi automaticke zhasnuti denniho sviceni pri zapnuti potkavacich svetel...takze bud s tim s tim svitis neustale, coz je v rozporu s vyhlaskou, nebo mas extra vypinac...
Co se toho konektoru za chladicem, tak jsou tve obavy zbytecne...vyrobce vi co dela a ten konektor je k tomuto ucelu urcen.

Více
3 roků 11 měsíců zpět - 3 roků 11 měsíců zpět #38285 od Majk-fox
Mám světelný senzor z výroby, když se setmí, tak se zapnou potkávačky a denní automaticky vypne :good:
Jinak dám na rady zkušenějších a dám to na ten konektor. Nebudu tu alespoň za čenou ovci. Jen se mi to nechce stříhat, tak jestli se pořád dá přes kokina sehnat origo konektor. Dík
Poslední úprava: 3 roků 11 měsíců zpět od Majk-fox.

Více
Moderátoři: Mates