file Question zvednutí / výměna řidítek

6 roků 1 měsíc zpět - 6 roků 1 měsíc zpět #32160 od foky
foky replied the topic: zvednutí / výměna řidítek
Mám to naštelovaný na "nule". Úhel řidítek stejnej jako úhel vidlí a s mými 187cm to je přešně na mě. Jestli si to dobře vybavuju, tak v rejdu je u blástrů asi 4cm místa, takže dopředu lehce by asi ještě šly.
Poslední úprava: 6 roků 1 měsíc zpět od foky.

Please Přihlásit se to join the conversation.

Více
6 roků 1 měsíc zpět #32161 od lobo6
lobo6 replied the topic: zvednutí / výměna řidítek
Schválně vyzkoušej posunout řidítka dopředu, změní se tím opravdu hodně a hlavně tomu nechej nějaký čas na zvyknutí. Záleží ale jaký styl ježdění preferuješ, řidítka posunuté dopředu taktrochu zesportovní posez a i vestoje nejsou tak blízko u těla, někdy je potom potřeba i přenastavit řadičku.

Měl jsem na Smrku originály úplně blástrama na kapotáži a koukám že Accel jsou užší podstatně vyšší a zanedbatelně rovnější proto jsem měl obavu že už budou blástry narážet do plexi, až něco najedeš porovnej i rozdíl při jízdě ve stupačkách.

Více
6 roků 1 měsíc zpět #32560 od Meli
Meli replied the topic: zvednutí / výměna řidítek
Tak to tu nějak vyšumělo - jaká je teda varianta místo origo?

ACCEL SH-12 - šířka jako origo - o chlup rovnější a vyšší ale kratší krajní části...

A jiné? má někdo ozkoušené?

Více
6 roků 1 měsíc zpět #32561 od tom.kh
tom.kh replied the topic: zvednutí / výměna řidítek
Protaper Contour ATV High... Ale je třeba řešit uchycení závažíček i řidítek (redukce-nástavce). Ale potom je to opravdu super pocit z řízení.

Více
6 roků 1 měsíc zpět #32566 od lobo6

tom.kh napsal: Protaper Contour ATV High... Ale je třeba řešit uchycení závažíček i řidítek (redukce-nástavce). Ale potom je to opravdu super pocit z řízení.

S Protapery se ale nevejdou do vosumsetpáďo :P

Stačí si ale najít rozměry tohoto modelu, zaměřit se na hodnotu "E" a vybirat podobná řidítka třeba od Accel,i za cenu že nebudou tak vysoká to se dá případně řešit nástavcema.

Osobně si ale myslím že nejlepší cesta vede změnou z 22 na 28mm na oversize řídítka bez hrazdy.

Více
6 roků 1 měsíc zpět #32567 od honzatrabi
honzatrabi replied the topic: zvednutí / výměna řidítek

lobo6 napsal:

tom.kh napsal: Protaper Contour ATV High... Ale je třeba řešit uchycení závažíček i řidítek (redukce-nástavce). Ale potom je to opravdu super pocit z řízení.

Stačí si ale najít rozměry tohoto modelu, zaměřit se na hodnotu "E" a vybirat podobná řidítka třeba od Accel,i za cenu že nebudou tak vysoká to se dá případně řešit nástavcema.

Osobně si ale myslím že nejlepší cesta vede změnou z 22 na 28mm na oversize řídítka bez hrazdy.

a ty lobo6 mas na motorce jaká řidítka?

Více
6 roků 1 měsíc zpět #32568 od tom.kh

lobo6 napsal:

Nikdo neřekl že to musí být do vosmsetpáďa... :P Prostě jsou dobrý ale něco to stojí... ;-)

Více
6 roků 1 měsíc zpět - 6 roků 1 měsíc zpět #32569 od lobo6
Teď mám KTM a tam jsou z výroby oversize 28mm řidítka Renthal,měnil jsem je dalo by se říct jen z kosmetických důvodů za Protaper KX High, když jsem pořídil tlumič řízení i s celou vrchní částí brýlí.
Jsou malinko jinak tvarovaná a hlavně barevná :laugh:

Jak jsem již jednou psal na pohodlnou jízdu i ve stupačkách je potřeba koukat na parametr "E" a dále na celkovou šířku, samozřejmě je nutné porovnat i další rozměry aby nedošlo k nějakému zádrheli.
Při změně není potřeba jít úplně do razantního výškového skoku, musí se počítat i s tím jak se "řidítka narovnají" Dál je potřeba věnovat trochu času na následné nastavení podle + a - nakláněním dopředu a dozadu se podstatně mění úhly uchopení.

Takto je to originál

Takto po mém zásahu :laugh:

This message has attachments images.
Please log in or register to see it.

Poslední úprava: 6 roků 1 měsíc zpět od lobo6.

Více
6 roků 1 měsíc zpět #32573 od Meli
Meli replied the topic: zvednutí / výměna řidítek
Dnes jsem si na jedne Africe ozkousel Renthal - tak je tam dam... jen ted z hlavy nevim co to bylo za typ - kazdopadne prumer jako origo

P.S.: krasna moto ;-) "R" ...

Více
6 roků 4 týdnů zpět - 6 roků 4 týdnů zpět #32731 od Kysin
Kysin replied the topic: zvednutí / výměna řidítek
takže jsem narazil na problém, pokud chci kónický řidítka tak budu muset dát blástry od SWmotech pryč a koupit jiný :-( takže další prachy v čudu, potřeboval bych délku F tak 220mm a stejný průměr trubky až po ohyb jinak to nesedí :angry: jediný co by sedly jsou renthal fat bar za 2500,- :sick: to už se mě možná vyplatí koupit jiný blástry
Poslední úprava: 6 roků 4 týdnů zpět od Kysin.

Více
6 roků 4 týdnů zpět #32732 od barvajs
barvajs replied the topic: zvednutí / výměna řidítek
A montážní sada na 28mm by se nedala z něčeho sehnat ?

Více
6 roků 4 týdnů zpět #32733 od tom.kh
Já to řešil montážkou od ACERBIS. Mají různé sady, jsou naúhlované, nebo i na kloubu. Kupoval jsem v RAZZO, Praha.

Více
6 roků 4 týdnů zpět #32747 od festr
festr replied the topic: zvednutí / výměna řidítek

BAČAUKY napsal:

foky napsal: Koupil jsem ty Accel SH-12 v BikersCrownu .

Pokud není potřeba nic nastavovat ani upravovat (krom těch závažíček), tak za 850,- asi není co řešit.

<strong>!!!BUDEŠ SPOKOJENEJ, UVIDÍŠ!!!</strong>

Ahoj Miro.
Prosím tě vejdou se na ty řidítka ještě ovládáni na vyhřívaný hefty(na levo) a přepínač na přídavny světla (na pravo),nebo to už je na hraně ohybu a nedáš tam už nic??? Jo a jak blastry...nenaráží do kapotáže??
Dík Michal-Festr.

Nejezdi rychleji, než já létám...

Více
5 roků 10 měsíců zpět #34265 od michlajz
michlajz replied the topic: zvednutí / výměna řidítek
tak kdo provádí změny? pořád váhám :whistle:

Někdo jezdí enduro, jinej zas čučí do katalogu Touratech...

• michlajz
  • Avatar uživatele michlajz Topic Author
  • User is blocked
  • User is blocked
  • ... mě z těch cigánů snad Šlukne
Více
5 roků 10 měsíců zpět #34267 od lobo6

michlajz napsal: tak kdo provádí změny? pořád váhám :whistle:

Neváhej a připrav se na sobotu dorazí Radek a Radek a budem probírat Albošku asi zas u Rába.

Více
Moderátoři: Mates