exclamation-circle Important Vibrace v řídítkách 60-80 km/h???

5 roků 10 měsíců zpět - 5 roků 10 měsíců zpět #30149 od traxxas
traxxas replied the topic: Re: Vibrace v řídítkách 60-80 km/h???
Já osobně bych se snažil nejdříve vyloučit aerodynamický vliv-ty o něm ostatně píšeš, že ti to tak i připadá. :v: Topcase, kufry, plexi, teprve pak bych hledal jinde. Vlnění v těchto rychlostech bych nehledal v předním kole. Vliv mohou mít i další věci: tlak v pneu, uložení zadní kyvky, atd. Naopak si nemyslím, že by na to měl extra vliv nastavení podvozku při přímé jízdě po rovném podkladu. Spíše posez řidiče spolu s povětrnostními vlivy. Chybí velmi důležité doplňujícíinformace. Ty sám musíš udělat rozbor, kdy a za jakých okolností se to stává. To, co jsi napsal nestačí.

The Truth Is Out There
Poslední úprava: 5 roků 10 měsíců zpět od traxxas.

Please Přihlásit se to join the conversation.

Více
5 roků 10 měsíců zpět - 5 roků 10 měsíců zpět #30168 od Sladge
Sladge replied the topic: Re: Vibrace v řídítkách 60-80 km/h???
Ta zadní kyvka mě už taky napadla, kdyby byly v háji ložiska (jsem zvědavý, jak se budu dostávat ke šroubům, které jsou za Oldovýma krytkama na mamutovy :ohmy: :wondering: ) a pak taky nechám tedy převážit tu zadní gumu, Zkusím projet bez topcaseu. Divné je, že to začalo až při přezutí na nové pneu, jenže mi to dělali v servise i s řetězovkolu když už to tam bylo a nevím co s tím tedy vyváděli, předtím vše v naprostém pořádku. Nenapadají mě další informace, které napsat .. S tlakem v pneu už jsem taky laboroval... jak by měly být optimálně nastavený u litra šrouby na tlumičích a zadní centrál na normálního chlapa cca 105 KG?
Poslední úprava: 5 roků 10 měsíců zpět od Sladge.

Více
5 roků 10 měsíců zpět #30217 od Sladge
nový poznatek mám ten, že to nedělá, když jedu ve dvou... Takže nejspíš něco vzadu....

Více
5 roků 10 měsíců zpět - 5 roků 10 měsíců zpět #30226 od traxxas
Sladge napsal:

nový poznatek mám ten, že to nedělá, když jedu ve dvou... Takže nejspíš něco vzadu....

Hmmm, takže asi fakt ten zadek a píšeš po servise.... :no: Kufr topcase jsi vyloučil? Pak by to fakt mohlo být:
-zkusil jsi matici zadního kola? Není stržená? Je dotažená?
pak méně pravděpodobné:
-uložení zadní kyvky
-ložiska?
-vadná pneu?
-špatné vyvážení?
-zadní tlumič?

Více by měl poradit Mates...... :v:
Ale stejně si myslím, že by to mohla dělat aerodynamika..... :blush:

The Truth Is Out There

Více
5 roků 10 měsíců zpět #30239 od Sladge
Pokud by to bylo kufrem, tak by to dělalo i při jízdě ve dvou, protože ho téměř nesundávám. A matici na zadním kole dotahuju momenťákem, takže tam snad problém nebude ... Budu muset zhodit zadní kolo a dát převážit, plus se podívat na tu kyvku ... A ten zadní tlumič nevím jak poznat, jestli to má za sebou, nebo ne ..

Více
5 roků 10 měsíců zpět #30240 od Vapol50
Vapol50 replied the topic: Re: Vibrace v řídítkách 60-80 km/h???
Vidím, že se řešení problému nikam neposunuje. Vzhledem k tomu, že uvádíš, že se vibrace objevují v rychlosti 60-80 km/h, vše nasvědčuje na nevyváženost kol. Já osobně bych obě kola vymontoval a odnesl někomu do spolehlivé vyvažovačky na motocyklová kola. Při tomto je dobré pohledem zkontrolovat, zda nehází, především na výšku, ráfek a pneu (pak může být kolo vyvážené sebelépe, ale vždy bude vybrovat). Vše ostatní bych řešil až následně. Přeji úspěšné vyřešení problému. :good:

Více
5 roků 10 měsíců zpět - 5 roků 10 měsíců zpět #30246 od traxxas
Vapol50 napsal:

Vidím, že se řešení problému nikam neposunuje. Vzhledem k tomu, že uvádíš, že se vibrace objevují v rychlosti 60-80 km/h, vše nasvědčuje na nevyváženost kol. Já osobně bych obě kola vymontoval a odnesl někomu do spolehlivé vyvažovačky na motocyklová kola. Při tomto je dobré pohledem zkontrolovat, zda nehází, především na výšku, ráfek a pneu (pak může být kolo vyvážené sebelépe, ale vždy bude vybrovat). Vše ostatní bych řešil až následně. Přeji úspěšné vyřešení problému. :good:

Vapole, asi jsi špatně četl, on neuvádí klasické vibrace okolo 60, ale vlnění ve vysokých rychlostech ( cca 140 a výše) na dálnici apod, což je úplně o něčem jiném, než na co reaguješ ty.
Sladge, s tím kufrem solo/ tandem, nemáš pravdu. Je to velký rozdíl v obtékání vzduchu, to mi věř. Zkus solo napřímo třeba po té dálnici, bez topcase a vícekrát za různých povětrnostních podmínek. Až otestuješ, napiš, co a jak. Držím palce, ale myslím, že to bude ono. :v:
PS: když mě poprvé rozvlnil starý předešlý topcase při rychlosti nad -asi 160km/hod, tak mi to bylo divné, ale celkem asi po 10 vteřinách mi docvaklo, čím, že to je.

The Truth Is Out There

Více
5 roků 10 měsíců zpět #30252 od grotehansZ
grotehansZ replied the topic: ACHTUNG: Florian Grotehans, der Gläubiger-Schreck!
empty"/\n\nWarnung vor Geschäften mit Florian Grotehans, Am Baumgarten 12, 36251 Bad Hersfeld.

Sie werden Ihr Geld NICHT sehen!

Florian Grotehans hat bereits die folgenden Pleiten/Insolvenzen zu verantworten
- T-C-H Service GmbH & Co KG, Aktenzeichen 12 IN 23/07 beim Antsgericht Bad Hersfeld,
- HSG Communication GmbH, Aktenzeichen 74 IN 212/09

Weiters wurde die Gesellschaft
- Florian Grotehans Vermögenverwaltungs GmbH
wegen VERMÖGENSLOSIGKEIT aus dem Handelsregister zwangsweise entfernt!

W A R N U N G : Florian Grotehans macht weiter Geschäfte!!!

MfG
Ufuk Aktac
Bad Hersfeld

Více
5 roků 10 měsíců zpět - 5 roků 10 měsíců zpět #30261 od CarDiac
CarDiac replied the topic: Re: Vibrace v řídítkách 60-80 km/h???
Ahoj vespolek, tak předevčírem jsem vyzvedl moto ze servisu a včera jsme si dali společné sklouznutí - kolečko cca 300km. A světe div se, závada je zažehnána, akorát vám moc neporadím - neřeknu čím - proběhly výměny ložisek v kole a v krku, vidle dostala nový olej a je to vše v cajku - motka sviští s větrem o závod bez jakéhokoliv klepání, či vibrací. :good: Jinak dík za rady, příspěvky a komentáře. :)

PS. . . . koukám že se nám sem naboural nějaký šotek - spam, či jak se takové havěti říká, dotaz na admina - dalo by se to smáznout? Dík.
Poslední úprava: 5 roků 10 měsíců zpět od CarDiac.

• CarDiac
  • Avatar uživatele CarDiac Topic Author
  • Nováček
  • Nováček
Více
5 roků 10 měsíců zpět #30262 od atomik
atomik replied the topic: Re: Vibrace v řídítkách 60-80 km/h???
Ahoj . Celou dobu , co tady probíhá tato diskuse , čekám kam se to vyvine , protože mám stejný problém . A konečně můžu taky přispět něčím užitečným . Jelikož jsem před sezonou měnil ložiska v předním kole a krku řízení a vlnění nezmizelo , tak bych to na sto procent vyděl na ložiska v zadním kole ... :v:

Více
5 roků 10 měsíců zpět #30529 od Newman
Newman replied the topic: Re: Vibrace v řídítkách 60-80 km/h???
Ahojte, stromka mám teprve od jara, najel jsem zatím 8.000km, ale moje zkušenost dává 100% za pravdu Traxxasovi. Dnes, pokud jedu sám a musím něco vézt, tak si raději vezmu poloprázdné boční kufry než jeden topcase - teď nemluvím o rozložení hmotnosti a těžišti, ale o aerodynamickém odporu a vzniku turbulencí.

Více
5 roků 10 měsíců zpět #30537 od atomik
atomik replied the topic: Re: Vibrace v řídítkách 60-80 km/h???
Takže jsem zase na začátku . Ložiska v zadním kole vyměněny a vlnění nezmizelo . Ted budu laborovat s těmi turbulencemi a uvidím . Začalo to po výměně zadní gumy . Z tourancky jsem přezul na Conti Trail Atac .

Více
5 roků 10 měsíců zpět #30547 od Newman
Newman replied the topic: Vibrace v řídítkách 60-80 km/h???
Protože mám obdobný problém (velmi mírné kmitání řídítek při rychlosti asi 60-70 km/h znatelné při jízdě bez držení řídítek), zabořil jsem se na několik hodin do všech možných diskusí i na zahraničních webech.
Tento problém se řeší už několik let a stále dokola, projevuje se u některých stromů více, u některých méně, někdy už i u úplně nových motorek.
Doporučení byla vždy stejná: výměna pneu, různé značky a typy pneu, vyvážení kol, výměna ložisek, nastavení vůle řízení, dokonce i seřízení řetězu a škrticích klapek(!). Závěr byl většinou ten, že žádné z těchto doporučení nefunguje.
Pokud to řešili uživatelé ještě v záruce, většinou jim prodejce snížil vůli řízení jeho dotažením, což se zase projevilo horší ovladatelností.
Vyšlo mi z toho, že je to typický symptom vstromů, jenom se u některých motorek projevuje více a u některých méně, některé uživatele trápí (jako částečně mě), někteří o něm vůbec neví, a že je nejlepší se s ním smířit, případně počkat, až se to projeví ve větší míře.
Moje rada tedy zní: chvíli počkej, hodně práce ubyde.

Více
5 roků 10 měsíců zpět #30553 od MILANM
MILANM replied the topic: Vibrace v řídítkách 60-80 km/h???
A aké máte všetci pneu Continental,alebo aj iné.

Více
5 roků 10 měsíců zpět #30554 od traxxas
traxxas replied the topic: Vibrace v řídítkách 60-80 km/h???

Newman napsal: Protože mám obdobný problém (velmi mírné kmitání řídítek při rychlosti asi 60-70 km/h znatelné při jízdě bez držení řídítek), zabořil jsem se na několik hodin do všech možných diskusí i na zahraničních webech.
Tento problém se řeší už několik let a stále dokola, projevuje se u některých stromů více, u některých méně, někdy už i u úplně nových motorek.
Doporučení byla vždy stejná: výměna pneu, různé značky a typy pneu, vyvážení kol, výměna ložisek, nastavení vůle řízení, dokonce i seřízení řetězu a škrticích klapek(!). Závěr byl většinou ten, že žádné z těchto doporučení nefunguje.
Pokud to řešili uživatelé ještě v záruce, většinou jim prodejce snížil vůli řízení jeho dotažením, což se zase projevilo horší ovladatelností.
Vyšlo mi z toho, že je to typický symptom vstromů, jenom se u některých motorek projevuje více a u některých méně, některé uživatele trápí (jako částečně mě), někteří o něm vůbec neví, a že je nejlepší se s ním smířit, případně počkat, až se to projeví ve větší míře.
Moje rada tedy zní: chvíli počkej, hodně práce ubyde.

Newmane , mluvíš mi z duše. Dospěl jsem osobně ke stejnému názoru i bez pročítání jiných webů, akorát, že se to zde probírá stále dokola a pořád to má snahu někdo řešit, ale přitom , podle mě , nejde o nic zásadního. Ale ten dotyčný chce vždycky vědět, jak to řešit. Já to neřeším. Pokud se držím řídítek, vůbec nic nepozoruji. Mluvíme samo o klasice=kmitání řídítek při rychlosti okolo 60km/hod, které se nejmarkantněji projevuje při jízdě bez držení. Specifikaci zmiňuji proto, že se zde probírají dvě podobné věci, které ale přitom spolu nesouvisí, alespoň to tak vypadá. :good:

The Truth Is Out There

Více
Moderátoři: Mates