exclamation-circle Important Vibrace v řídítkách 60-80 km/h???

6 roků 5 měsíců zpět #30050 od Zip
Zip replied the topic: Re: Vibrace v řídítkách 60-80 km/h???
tak tohle je jasny, mirne hnuta vidlice, nech narovnat trubky a bude pokoj. Ja to resil pul roku, nakonec starej prektik poradil.

Kawasaki KLV-Adventure

Please Přihlásit se to join the conversation.

Více
6 roků 5 měsíců zpět #30051 od CarDiac
CarDiac replied the topic: Re: Vibrace v řídítkách 60-80 km/h???
tra napsal:

Asi bych opravdu zkusil ty ložiska v kole, lépe než měnit hned celé kolo. Nemusí mít ani vůli, jen nějakou vadu, ale těžko tady od PC hodnotit.
Jinak když máš zkušenosti s těmi Pirelkami, kolik na nich najedeš ?

Pirellky fungují skvěle jak na suchu, tak i na vodě. Pravda, v porovnání s origo Bridgema jsou zprvu citlivější na podklad a na vedení, ale po pár metrech si na ně zvykneš a jestli ti teď stromek padá do zatáček sám, tak s nimi je to ještě o fous lepší. Samo - mluvím o asfaltu, který u mě znamená tak 90% provozu, jinak šotolinku na polňačce, či lesní cestu zvládají taky. Nó - vzhledem k tomu že jsem trošičku korpulentnější postavy - takovej českej chasník 41 let, 186 cm a 135 kg :) , tak mají jak stromek, tak i pryže co dělat, aby mě - příp. nás když mám za sebou ještě nějaký batoh uvezly. Stromeček statečně táhá jak o život. Gumky stíhají seč mohou a tak na nich najíždím tak okolo cca 14 tis. - je pravda že by se na nich ještě nějaký ten kilák dal dát, ale nejsem z těch, kteří to hrotí až na plátýnko. :good:

• CarDiac
  • Avatar uživatele CarDiac Topic Author
  • Nováček
  • Nováček
Více
6 roků 5 měsíců zpět - 6 roků 5 měsíců zpět #30052 od CarDiac
Zip napsal:

tak tohle je jasny, mirne hnuta vidlice, nech narovnat trubky a bude pokoj. Ja to resil pul roku, nakonec starej prektik poradil.

. . . no děkuju pěkně, ještě tohle by mi chybělo, ale nechám to pro jistotu zkouknout - ale moc tomu nevěřím, stejně jako poruše v krku, protože když dám na žluťáska kolo z červený, tak to fachá v cajku a opačně, když dám kolo ze žlutý na červenou - tak ji rozhodí taky - sice ne tolik - ale je to znát - no nic - zkusím vše co se dá - půjdemem postupně - ložiska v kole, v krku a trubky vidle - potom už zbývá jen vidlemi poděkovat předešlému majiteli :) - ne - musím říct, že se chová vstřícně. Dík
Poslední úprava: 6 roků 5 měsíců zpět od CarDiac.

• CarDiac
  • Nováček
  • Nováček
Více
6 roků 5 měsíců zpět #30053 od tra
tra replied the topic: Re: Vibrace v řídítkách 60-80 km/h???
Díky za vyčerpávající odpověď a dej vědět až zjistíš čím to opravdu bylo. :good:

Více
6 roků 5 měsíců zpět #30054 od CarDiac
Ok :good:

• CarDiac
  • Nováček
  • Nováček
Více
6 roků 5 měsíců zpět #30055 od barvajs
barvajs replied the topic: Re: Vibrace v řídítkách 60-80 km/h???
Podle mě to musí bejt v tom kole. Pokud jedno kolo zlobí na obou motorkách a druhý je na obou motorkách v cajku, tak je to jasný.

Více
6 roků 5 měsíců zpět #30057 od Zip
Zip replied the topic: Re: Vibrace v řídítkách 60-80 km/h???
Pokud ti nepomuze vymena kola, tak loziska neres. V krku je vyzkousis i sam, ale divil bych se ze by jim neco bylo. Aspon si tady nepamatuju, ze by je nekdo menil, alespon ne driv jak po 100tis. Ja mel hnutou jednu trubku, asi o 3mm. Delalo to presne co pises, Sehnal jsem hosika odnekud od Brna, poslal mu postou obe trubky, za 3 dni byli nazpet a po vibracich ani pamatky.

Kawasaki KLV-Adventure

Více
6 roků 5 měsíců zpět #30059 od atomik
atomik replied the topic: Re: Vibrace v řídítkách 60-80 km/h???
Zvládl by ten hošík i křivý spodní brejle ? Hmmm ? :blush:

Více
6 roků 5 měsíců zpět #30070 od barvajs
barvajs replied the topic: Re: Vibrace v řídítkách 60-80 km/h???
Zipe, jasně tam psal že když dal kolo z druhý motorky tak byl klid a když dal tohle kolo na druhou motorku, kmitalo to na tý druhý...

Více
6 roků 5 měsíců zpět #30075 od CarDiac
. . . tak dnes pro jistotu objednaná nová ložiska do kola a do krku a v pondělí to mám přistavit do servísu na výměnu a na kontrolu vidlí - uvidíme, jak to dopadne - budu informovat. Zatím díky za pomoc.

• CarDiac
  • Nováček
  • Nováček
Více
6 roků 4 měsíců zpět #30125 od Sladge
Sladge replied the topic: Re: Vibrace v řídítkách 60-80 km/h???
Mám podobný problém, jaký se zde řeší, akorát mi moto začíná tančit v rychlostech od cca 140 - 160 km až po maximálku. Někdy začne tančit někdy ne, taky při různých rychlostech. Né, že bych jezdil těmito rychlostma každý den, ale třeba přesuny po dálnici, nebo když jen chci protáhnout mašinu jsou dost nepřijemné, když se mi to rozkmitá. Příjde mi to, jak kdyby mě někdy rozhoupaly jen aerodynamické turbulence. Absolutně netuším, kde by mohl být problém. Pneu mám dunlop roadsmart a tento jev se objevil po tom, co jsem si je nechal přezout, předtím to nedělalo. Nechal jsem si poté převážit přední kolo jinde a bylo v pořádku, pneu jsem měl na předešlém stromku a byl jsem s nim moc spokojený, není nějaká rada???

Více
6 roků 4 měsíců zpět #30127 od CarDiac
. . . nevím jestli bych měl radit zrovna já, ale po tom co chytám "moudra" kde se dá, tak jsem se dostal také k názoru, že ve tvém případě by asi pomohlo popustit vidle o cca 10-15 mm - že to pomáhá vyšší stabilitě při vyšších rychlostech a celkovému zklidnění stroje. Sám jsem to ale nikdy nezkoušel, i když jedu občas svižnější tempo, tak asi vzhledem k zatížení stroje to až tak moc nehází, abych to musel řešit touto cestou. :)

• CarDiac
  • Nováček
  • Nováček
Více
6 roků 4 měsíců zpět #30129 od tom.kh
tom.kh replied the topic: Re: Vibrace v řídítkách 60-80 km/h???
Sladge napsal:

Mám podobný problém, jaký se zde řeší, akorát mi moto začíná tančit v rychlostech od cca 140 - 160 km až po maximálku. Někdy začne tančit někdy ne, taky při různých rychlostech. Né, že bych jezdil těmito rychlostma každý den, ale třeba přesuny po dálnici, nebo když jen chci protáhnout mašinu jsou dost nepřijemné, když se mi to rozkmitá. Příjde mi to, jak kdyby mě někdy rozhoupaly jen aerodynamické turbulence. Absolutně netuším, kde by mohl být problém. Pneu mám dunlop roadsmart a tento jev se objevil po tom, co jsem si je nechal přezout, předtím to nedělalo. Nechal jsem si poté převážit přední kolo jinde a bylo v pořádku, pneu jsem měl na předešlém stromku a byl jsem s nim moc spokojený, není nějaká rada???

Klidně ti to může dělat i zadní kolo, nech převážit i to. A ještě jedna věc... Zkontrolujte si stav tlumičů, opotřebení pružin, náplní a správné nastavení. Špatný podvozek dokáže pěkně motorku rozvlnit v takové rychlosti a v zatáčkách je to boj o život.

Více
6 roků 4 měsíců zpět #30130 od tom.kh
tom.kh replied the topic: Re: Vibrace v řídítkách 60-80 km/h???
CarDiac napsal:

. . . nevím jestli bych měl radit zrovna já, ale po tom co chytám "moudra" kde se dá, tak jsem se dostal také k názoru, že ve tvém případě by asi pomohlo popustit vidle o cca 10-15 mm - že to pomáhá vyšší stabilitě při vyšších rychlostech a celkovému zklidnění stroje. Sám jsem to ale nikdy nezkoušel, i když jedu občas svižnější tempo, tak asi vzhledem k zatížení stroje to až tak moc nehází, abych to musel řešit touto cestou. :)

Když to popustíš ve vidlích, tak bude moto ochotněji zatáčet. Při hledání příčiny bych volil cestu nastavení podvozku do základu a postupně vylučovat. Strom musí být stabilní při normalním povrchu dálnice (ne D1 v pomalém) až do maximálky i ve standartním nastaveni podvozku, jinak je něco špatně.

Více
6 roků 4 měsíců zpět #30138 od Sladge
Sladge replied the topic: Re: Vibrace v řídítkách 60-80 km/h???
teláky jsem měl přes zimu rozdělány, protože jsem měnil olej, byla tam hrozná břečka a trochu se to spravilo, ale jen fakt trochu. takže chyba bude někde jinde. měl jsem je nastaveny na tvdo, tak jsem je zpět povolil a taky nic.. no a jestli už jsou jinak unavené pružiny, tak to nevím, neměřil jsem je. a jestli jde nastavit na předním tlumiči odskok, netuším? zkusím nechat převážit i to zadní kolo .. ale nepříjemné to je hodně. v zatáčkách se mi to ještě nestalo, protože se to děje fakt až při vysokých rychlostech.

Více
Moderátoři: Mates