exclamation-circle Important Vibrace v řídítkách 60-80 km/h???

5 roků 11 měsíců zpět - 5 roků 11 měsíců zpět #30026 od CarDiac
CarDiac created the topic: Vibrace v řídítkách 60-80 km/h???
Ahoj vespolek, mám prosbu o radu, pořídil jsem druhého stromka do chlívku (pro manželku, resp. pro sebe, protože mi toho mýho zrekvírovala ) :) a ten nový Žlutý pes chytá vibrace a kmitání řídítek v rychlostech mezi 60 - 80 km/h. Byly na tom nový gumky Continental Trail Attac - najeto cca 500km. V servise, první co je napadlo, zkusili převážit kolo, to bylo v poho - tak prý přendat ze starýho - červenýho kolo na žluťáska - provedeno a žluťásek frčel jak po másle. Naopak kolo ze žluťáska na červenýho a ten skákal taky, sice už ne tolik, ale skákal. Takže padlo rozhodnutí že je špatná guma - i když je takřka nová. Pod tíhou všech možných i nemožných argumentů jsem po domluvě v servisu objednal pro jistotu celou sadu Pirelli Scorpion Trail. Těmto gumám věřím, mám již skoro dojetou už druhou sadu na červeném a nikdy mne nenechaly ve štychu, tak jsem na ně vadil i teď. V pátek mi je přezuli na žluťáska, já celý natěšený, že to už konečně bude v poho a ono - :evil: je to tam zase,resp. pořád!!! :evil: Tak jsme sobotu dopoledne strávili s oběma stromkama v servisu vzájemným přehazováním předních kol a gumama na nich - výsledek pro mne ne zcela uspokojivý, ale pro tuto chvíli kompromis - červené kolo na žluťáskovi s novou gumou (žluťásek úplně v klidu a poho), ale červená se žlutým kolem a jetou gumou stále trochu klepe. V servisu zkoušely vůle v krku, ve vidlích, měřili (nevím jak) žlutý ráfek jestli není bouchlý - prý ne. Na červeným - DL 650 K7 - mám najeto 33tis. a je stále v kondici, žluťásek DL 650 K9 - najeto 13 tis. a takhle mně točí - jinak je v poho až na to kmitání. Momentálně zvažuji pořízení nového předního kola, ale bojím se, aby to nebyly zase vyhozený prachy. Mimochodem, poku by někdo z vás toužil po skoro nových Continental Trail Attac - jsou k mání. Nevím už co s tím, je mi to záhadou. Prosím o rady a doporučení zkušenějších. Dík. :bye:
Poslední úprava: 5 roků 11 měsíců zpět od CarDiac.

Please Přihlásit se to join the conversation.

• CarDiac
  • Avatar uživatele CarDiac Topic Author
  • Nováček
  • Nováček
Více
5 roků 11 měsíců zpět #30027 od tra
tra replied the topic: Re: Vibrace v řídítkách 60-80 km/h???
Nemůžou to být jen ložiska v kole ?

Více
5 roků 11 měsíců zpět #30028 od CarDiac
CarDiac replied the topic: Re: Vibrace v řídítkách 60-80 km/h???
. . . nevím, když to bylo "na heveru" zkoušeli kluci růčo hýbat kolem, na žádné vůle prý nepřišli, ale je to možná eventualita. Dík

• CarDiac
  • Nováček
  • Nováček
Více
5 roků 11 měsíců zpět #30029 od foky
foky replied the topic: Re: Vibrace v řídítkách 60-80 km/h???
Předpokládám, že si při zkouškách měl nandaný/sundaný na obouch Stromkách Topcase B)

Více
5 roků 11 měsíců zpět #30030 od CarDiac
Ano, na obou motkách byly stále nandané topcasy - jsou stejné.

• CarDiac
  • Nováček
  • Nováček
Více
5 roků 11 měsíců zpět #30031 od atomik
atomik replied the topic: Re: Vibrace v řídítkách 60-80 km/h???
Ahoj . Minulou sezonu jsem taky přezul na Traill Attacky a měl jsem stejný nebo podobný provlém . Řidítka kmitali kolem 50km/h , ale jen když jsem je pustil . Letos před sezonou jsem vyměnil ložiska v předním kole a v krku řízení a kmitání je pryč . Bohužel na sto procent nemůžu říct , kterým ložiskem to bylo , ale myslím , že to bylo ložiskem v předním kole .

Více
5 roků 11 měsíců zpět #30033 od Hanysek
Hanysek replied the topic: Re: Vibrace v řídítkách 60-80 km/h???
Mam ty stejne gumy a mam s nima stejny problem uz od te doby co jsem je nazul.Puvodni bridgestouny tohle vubec nedelaly.Dokonce je ma i tady Traxxx,ale nejsem si jisty jestli mi rikal,ze mu to taky dela.

Více
5 roků 11 měsíců zpět #30034 od CarDiac
dík za odpověď, kolik jsi měl na něm najeto, přijde mi - že ve 13tis. by ložiska měla být ještě v cajku, ale zkusím to, půjdu postupnou cestou, ložiska a potom se uvidí.

• CarDiac
  • Nováček
  • Nováček
Více
5 roků 11 měsíců zpět #30035 od CarDiac
Hanysek napsal:

Mam ty stejne gumy a mam s nima stejny problem uz od te doby co jsem je nazul.Puvodni bridgestouny tohle vubec nedelaly.Dokonce je ma i tady Traxxx,ale nejsem si jisty jestli mi rikal,ze mu to taky dela.

. . . problém je v tom, že to dělá nejen s Continentalkama, ale i s těma Pirellkama - sice ne tolik, ale dělá :evil:

• CarDiac
  • Nováček
  • Nováček
Více
5 roků 11 měsíců zpět - 5 roků 11 měsíců zpět #30036 od Hanysek
Hanysek replied the topic: Re: Vibrace v řídítkách 60-80 km/h???
Ted mam 29 tisic a mel jsem 17tisic,kdyz jsem je tam daval.Ted maji jeste tak polovinu vzorku.Kazdopadne nemuzu je s nicim porovnavat,bo po koupi mota,jsem asi po 500-ti km po koupi,je hned nahazoval na stromka.Jen si vzpominam,ze puvodni Bridge celkem klouzaly a tyhle jsou v poho i za mokra.Jo a loziska jsem jeste zadne nemenil
Poslední úprava: 5 roků 11 měsíců zpět od Hanysek.

Více
5 roků 11 měsíců zpět #30037 od CarDiac
. . . původní Bridge jsem na červeném stromku po dojetí vyměnil za dvojsměsovky Pirellky a nedám na ně dopustit, možná je to jen placebo efekt - psychická podpora - ta dvojsměs, ale klopí se to s nima jedna báseň, drží jak židovská víra :-)) Proto na něm jezdím už druhou sadu Scorpíků a proto jsem ji dal i na žluťáska.

• CarDiac
  • Nováček
  • Nováček
Více
5 roků 11 měsíců zpět #30039 od traxxas
traxxas replied the topic: Re: Vibrace v řídítkách 60-80 km/h???
Takže, jak napsal Hanýsek, mám je taky a už se to tu řešilo, myslím, že dokonce i několikrát. Ano, po upozornění jinými majiteli těchto gum jsem to také testoval a dělají mi to v rychlosti okolo 60 km/hod +-cca 5 km. Ale jen při puštění řídítek a když tudíž motorka vlastně brzdí motorem, stačí se dotknout řídítek jedním/dvěma prsty a kmitání je pryč. Myslím si, že jde o rezonanční kmitočet gumy, jak už jsem tu psal. A myslím si, že ho má každá guma, ale každá někde jinde. A nevšimnul bych si toho, kdyby se to tu nerozebíralo. Asi jde o to, kdo co jak vnímá a pak asi o psychologický efekt-jak někoho něco začne zlobit, tak se na to zaměří a sleduje to, alespoň je to tak u mě. Já si zatím na Trail Attacky stěžovat nemůžu a to kmitání mi nevadí, páč jezdím s rukama na řídítkách. Tož asi tak .....

The Truth Is Out There

Více
5 roků 11 měsíců zpět #30043 od CarDiac
. . . díky za vyčerpávající odpověď, máš pravdu, že se na ten-který problém člověk zaměří a dává si na to většího bacha. Samo, že když se jede svižněji a zmiňované rychlosti přeletíš, tak o ničem moc nevíš, nejcitelnější to je na okreskách - v pomalých úsecích - tam to není ale vůbec příjemné, hlavně když dáš ruku z plynu a necháš to jen tak brblat na volnoběh, nebo při brždění. Díky za tvé postřehy. :good:

• CarDiac
  • Nováček
  • Nováček
Více
5 roků 11 měsíců zpět - 5 roků 11 měsíců zpět #30044 od traxxas
traxxas replied the topic: Re: Vibrace v řídítkách 60-80 km/h???
Rádo se stalo.... :v: Věřím, že to u trail attacků může někomu dělat více a i mu to může více subjektivně vadit. A možná může jít i o nečekané náhodné násobení/sčítání tolerancí a případných vůlí. Ono se na začátku-po velmi kladném výsledku testování-resp vítězi testu- německým motorradem- docela dost těchto sad prodalo a jak se velmi brzy ukázalo, přední pneu trpěla na nevyváženost-i já mám na přední závažíček docela dost. Ale i tak musím podle sebe subjektivně ohodnotit, že pro mé ježdění jsou lepší než Bridgestony i než Metzeler Tourancky. Ale každý má jiná měřítka a jiné požadavky. :v:

The Truth Is Out There
Poslední úprava: 5 roků 11 měsíců zpět od traxxas.

Více
5 roků 11 měsíců zpět #30049 od tra
tra replied the topic: Re: Vibrace v řídítkách 60-80 km/h???
Asi bych opravdu zkusil ty ložiska v kole, lépe než měnit hned celé kolo. Nemusí mít ani vůli, jen nějakou vadu, ale těžko tady od PC hodnotit.
Jinak když máš zkušenosti s těmi Pirelkami, kolik na nich najedeš ?

Více
Moderátoři: Mates