file Question palivove cerpadlo

2 měsíců 2 týdnů zpět #52162 od Jarda40
Jarda40 replied the topic: palivove cerpadlo
Radku díky za nabídku ale mám to k tobě z Varů skoro 300km. Mates mi dělal při těch 82 tisících řetězovku, spojku, ventily a asi i tu synchronizaci. O TPS nevím, spíš ne. Nádrž jsem při výměně sítka nevyplachoval, ale všechno co jsem vyndal bylo absolutně čistý. Hadičkou jsem vysával i část benzínu a nikde žádný bordel nebo kal. Nezbývá nic jiného než ještě zainvestovat do nového filtru, znova ho zkusit vyměnit. A když to nepomůže, tak cesta k Matesovi. Mám to blíž :-) .

Please Přihlásit se to join the conversation.

Více
2 měsíců 1 týden zpět #52183 od Peter Sm
Peter Sm replied the topic: palivove cerpadlo
Som zvedavý, typujem zas ten filter...napíšte páni.

Více
2 měsíců 1 týden zpět - 2 měsíců 1 týden zpět #52196 od Jarda40
Tak dnes výměna za nový palivový filtr. Rok starý vypadal zasraně jak ten co tam byl sedm let a najel 82 tisíc. Viz. foto. Nádrž vypadá čistá, žádný šlem, nebo bordel jsem nenašel. Projet jsem to už nestihl, musel jsem na poruchu a je tu hnusně, zkusím zítra. Jinak jsem ještě po výměně zkusil ten test s načerpaným benzínem po půl minutě. Tak před výměnou 2 krát měřeno nateklo 0,9 I a dnes po výměně zase měřeno dvakrát nateklo 0,95 I. Na 1,2 I jak je někde v návodu jsem se nedostal. Čerpadlo na foto taky čisté.

This message has attachments images.
Please log in or register to see it.

Poslední úprava: 2 měsíců 1 týden zpět od Jarda40.

Více
2 měsíců 1 týden zpět #52197 od Jarda40
To byl porod sem dostat ty tři fotky tvl. :no:

Více
2 měsíců 1 týden zpět #52198 od DěsBěs
DěsBěs replied the topic: palivove cerpadlo
Ne že bych ti chtěl kazit radost, ale toto sítko na hrubé nečistoty je v podstatě jen předfiltr. Samotný filt je uvnitř toho bílého pouzdra, které je v podstatě NErozebiratelné.
Klidně pouzdro vyndej a propláchni ho třeba lihem nebo techničákem, ideálně malinko pod tlakem. To teprve něco uvidíš. Proto se dělá mod filtru, kde se v určitém místě vyvrtá otvor, tím vznikne bypas fitru uvnitř a průtoku nic nebrání. Ovšem musíš pak na hadičku doplnit klasický filtr, který jsme jako kluci dávali na fíka nebo jawku atd. Nedoporučuju kupovat uplně první nejlevnější variantu. Má velké "otvory" a nefiltruje dobře, takže hrozí poškození vstřiků. Bohužel teď netuším kolik mikronů by správně měl mít.
Proto jsem nabízel zkoušku u mě, plus to TPS. (stále to celé tipuji na něj)
Jinak Mates má zlatý ruce a já jsem jen o 50 km dál :) U mě jsou Ratibořice i nocleh pro dva grátis :D

Více
2 měsíců 1 týden zpět #52205 od Jarda40
Dnes při službě samá porucha a strávil jsem v práci přes 10 hodin a V stroma už bohužel neprojel. Na to přemostění a osazení filtru zvenku na hadičku jsem se Matese ptal a nedoporučil mi to. Radku zítra snad stihnu projet po práci (služba už ráno končí) a dám se report jak to vypadá. Podle Parts depotu je nahoře taky filtr a nebo mi to překládá jako regulátor paliva( nevím, nejsem automechanik a anglicky tak neumím) Poprvé před rokem ta výměna pomohla. Zítra se uvidí. :)

Více
2 měsíců 1 týden zpět #52213 od Jarda40
Tak dneska jsem to konečně protáhl po výměně filtru. Pocitově mi příde že to ještě není ono. Ale fakt už nevím jestli za léto nejsem vylítanej a jen jsem si zase nezvykl a přijde že netáhne. Jinak zkouška na krátkém úseku dálnice co tu máme do kopce, kde mi jela jen 150 na plný plyn. S kopce jsem jí roztáhl na tachometrových 200 ale trvalo to dlouho. A hlavně zpět do kopce na šestku jela 170 a mírně zpomalovala na cca 165 než byl konec. Před výměnou jen 150 a žena na hondě CB 500 jela vedle mě. Jindy jsem jí ujel. Tak uvidíme. Zkusím spíš porovnat s jiným Stromkem. Už jsem z toho magor. :-)

Více
2 měsíců 1 týden zpět #52214 od Jarda40
Tak dneska jsem to konečně protáhl po výměně filtru. Pocitově mi příde že to ještě není ono. Ale fakt už nevím jestli za léto nejsem vylítanej a jen jsem si zase nezvykl a přijde že netáhne. Jinak zkouška na krátkém úseku dálnice co tu máme do kopce, kde mi jela jen 150 na plný plyn. S kopce jsem jí roztáhl na tachometrových 200 ale trvalo to dlouho. A hlavně zpět do kopce na šestku jela 170 a mírně zpomalovala na cca 165 než byl konec. Před výměnou jen 150 a žena na hondě CB 500 jela vedle mě. Jindy jsem jí ujel. Tak uvidíme. Zkusím spíš porovnat s jiným Stromkem. Už jsem z toho magor. :-)

Více
Moderátoři: Mates