file Question Baterka (Akumulator)

6 roků 7 měsíců zpět #19452 od Felotron
Felotron created the topic: Baterka (Akumulator)
Chtel jsem konecne zprovoznit masinu, ale baterka je asi v haji. Nesly ani hodiny :( Nabijecka ji nechtela nabijet (tvarila se k ni jako k 6V baterce). Pres kably jsem ji nahodil, ale delalo to bordel...

Ma nekdo typ na baterku? Puvodni je YUASA YTX12-BS Nasel jsem toto: www.motogaraz.cz/zbozi/5980/For-Ride--YU...V--10Ah-moto-baterie

je to skutecne yuasa? abyto nebyl nejakej cinskej xindl

dik za pomoc!

za vartu u nas v KM chteji v kamenym kramu 1740,- coz teda urcite nedam

Please Přihlásit se to join the conversation.

• Felotron
  • Avatar uživatele Felotron Topic Author
  • Fajny borec
  • Fajny borec
Více
6 roků 7 měsíců zpět #19460 od petr.tukal
petr.tukal replied the topic: Re: Baterka (Akumulator)
:) přesně takhle jsem dopadl já minulý týden - objednal jsem tohle,obratem byla doma a uvidím :) ,ale mám s touhle značkou zkušenost z auta a je to naprosto bez problému.
www.otos.cz/motobaterie/banner-moto-51012-ytx12-bs/

Více
6 roků 7 měsíců zpět #19468 od Felotron
Felotron replied the topic: Re: Baterka (Akumulator)
Bennerku jsem mel v minulem aute taky bez problemu ;)

• Felotron
  • Fajny borec
  • Fajny borec
Více
6 roků 7 měsíců zpět - 6 roků 7 měsíců zpět #19475 od traxxas
traxxas replied the topic: Re: Baterka (Akumulator)
Felotron napsal:

Chtel jsem konecne zprovoznit masinu, ale baterka je asi v haji. Nesly ani hodiny :( Nabijecka ji nechtela nabijet (tvarila se k ni jako k 6V baterce). Pres kably jsem ji nahodil, ale delalo to bordel...

Ma nekdo typ na baterku? Puvodni je YUASA YTX12-BS Nasel jsem toto: www.motogaraz.cz/zbozi/5980/For-Ride--YU...V--10Ah-moto-baterie

je to skutecne yuasa? abyto nebyl nejakej cinskej xindl

dik za pomoc!

za vartu u nas v KM chteji v kamenym kramu 1740,- coz teda urcite nedam

YUASA za 800 si myslím docela určitě nebude origo, mě vomejte za tu cenu-bude to asi tak, jak máš podezření. Banner moto nemám zkušennosti (auto ano-a už to není co to bývalo nebo možná ostatní dotáhli kvalitu) , ale Varta moto je SUPER, možná ještě lepší než YUASA...vlastní zkušennost.... :) Příště do ní půjdu znova. Varta díky použitým technologiím (a materiálům) je dnes u většiny ACCU na tom lépe než celej Banner. A cena Varty odpovídá kvalitě. Ovšem, pokud se někdo o baterii nestará, tak sebelepší technologie to nezachrání a pak doporučuji tu nejlevnější baterii a pokud skolabuje tak vyměnit za další lacinou. Ovšemže, toto není řešení pro cestovatele a puntičkáře. Obojí chtějí mít 100% jistotu a spoleh. :bye:

The Truth Is Out There
Poslední úprava: 6 roků 7 měsíců zpět od traxxas.

Více
6 roků 7 měsíců zpět #19489 od MichalMedvěd
MichalMedvěd replied the topic: Re: Baterka (Akumulator)
Zrovna dnes jsem řeši stejnej problém. Baterka kaput. Zajel jse do Lišova a přivezl tuhle. Mám s nimi dobrou zkušenost. Jen takovej dobrej typ
motobazar.miramoto.cz/motorky/moto-shop/...nitro-ytx12-bs/1708/

• MichalMedvěd
  • Fajny borec
  • Fajny borec
  • I když daleko doplivneš, vždy je to jen slina
Více
6 roků 7 měsíců zpět #19491 od Felotron
Felotron replied the topic: Re: Baterka (Akumulator)
Moje baterka je ASI zachranena, tak mozna jen zaplatim za dobiti :)

• Felotron
  • Fajny borec
  • Fajny borec
Více
6 roků 7 měsíců zpět - 6 roků 7 měsíců zpět #19493 od traxxas
MichalMedvěd napsal:

Zrovna dnes jsem řeši stejnej problém. Baterka kaput. Zajel jse do Lišova a přivezl tuhle. Mám s nimi dobrou zkušenost. Jen takovej dobrej typ
motobazar.miramoto.cz/motorky/moto-shop/...nitro-ytx12-bs/1708/

Ty máš s Lišovem dobré zkušennosti? To jseš teda první od koho to slyším. Ti tam dokáží natáhnout i vlastního bráchu. Zatím 99% obchodů, co tam uskutečnili moji známí, tak absolutně negativní zkušennost. :blush: :blush: :blush:
Jen tak na upomínku-kdo myslíte, že zobchodoval Hoooooonzovu kraksnu jako nebouranou? Lišov!!!!!!!!
Kdyby mi ten maník z Týna nad Vltavou nevolal, protože se mu nezdálo, jak se motka chová, a našel si mě jako jihočecha, tak ani netušil, že pojišťovna to odepsala. Při reklamaci a zrušení kupní smlouvy, teprve neochotně vyrukovali s pravdou ven, když zjistili, že má nový majitel zmáklou historii motky. Ještě, že se tady známe a máme tuhle možnost. :v:
U nich bych si nekoupil ani rohlík-po referencích od známých, kteří uvěřili a koupili v Lišově, za poslední 3 roky!!!

The Truth Is Out There

Více
6 roků 7 měsíců zpět - 6 roků 7 měsíců zpět #19495 od traxxas
pardon-tohle nic je omyl

The Truth Is Out There

Více
7 měsíců 2 týdnů zpět #51632 od barvajs
barvajs replied the topic: Baterka (Akumulator)
Tak jsem dnes konečně i já vyrazil na první projížďku. Samozřejmě navíc nabuzenej po páteční návštěvě Motosalonu v Letňanech. Včera jsem namontoval posilovač spojky co jsem koupil na výstavě a napojil baterku na nabíječku. Dnes jsem ten posilovač doladil a vyrazil. Motor naskočil na první škrtnutí. Snad to bylo tím že jsem na podzim tankoval 100 oktanovej benzín bez biosraček, snad tím že to je prostě v-strom... Cestou jsem ještě několikrát ladil ten posilovač, ale zatím to není pořád ono. Pak jsem zapích motorku na ještě zasněženej plac a udělal fotku. No...a už jsem nenastartoval. Naštěstí silnice vedla z kopce, tak jsem ji na trojku roztočil, ale baterka je asi kaput. Cestou jsem to zkusil ještě jednou chcípnout, samozřejmě cestou z kopce. Opět mě zachránila setrvačnost. A doma před barákem to samý. Takže mě čeká nová baterka. Nějaký tipy na značku a model ?
P.S. Tahle byla origo, za měsíc bude mít motorka 10 let a má 103 tisíc...

Více
7 měsíců 2 týdnů zpět #51635 od Petr Podařil
Petr Podařil replied the topic: Baterka (Akumulator)
Jestli ti vydrzela baterka 10 let, tak to ji udelej pohreb i s hudbou, to neni obvykly, ta si to zaslouzi ;-)

• Petr Podařil
  • Away
  • Super borec
  • Super borec
Více
7 měsíců 2 týdnů zpět #51637 od barvajs
barvajs replied the topic: Baterka (Akumulator)
Tak nakonec jsem koupil EXIDE...

Více
7 měsíců 2 týdnů zpět #51645 od Roman Jakub
Roman Jakub replied the topic: Baterka (Akumulator)
Já mám na bramboře Odyssey. Ale teď jsme museli Péťě kupovat baterku do malého GS a když jsem to tu řešil s klukama ze servisu, Exide chválili. Říkali, že za ty tři roky co je dělají mají snad dvě reklamace. A cpou to do všeho a všem. Tak snad jsi nevybral špatně. A já konec konců taky ne :-)

Více
7 měsíců 2 týdnů zpět #51646 od sja
sja replied the topic: Baterka (Akumulator)
Nazdar. Nechci se moc chlubit, ale ve Fiatu mám dosud baterku z prvovýroby (vypadá to jako nějakej noname). A Fiat je z roku 2004 (sice říjen, ale stejně). Při startování zhasnou všechny kontrolky, vynulujou se hodiny a počítadlo km, ale po třech vteřinách poté, co motor klape se zase rozsvítí :-D Tak si říkám, že takhle dobrá baterka by se mohla dočkat plnoletosti (už jí chybí jen 5 let) :-D

Více
7 měsíců 2 týdnů zpět #51647 od Bořik
Bořik replied the topic: Baterka (Akumulator)
Loni na jaře jsem také kupoval Exide u Matese za klubovou cenu.

Více
7 měsíců 1 týden zpět #51675 od ladin
ladin replied the topic: Baterka (Akumulator)
Možná teď budu za vola, ale furt mi to vrtá hlavou. Odešla mi aku, špekuloval jsem co koupit a nakonec koupil předvčírem VARTA YTX12-BS, 510012, 12V 10Ah 150A za 770,-kč+poštovné. Odkaz zde:http://www.otos.cz/motobaterie/motobaterie-varta-ytx12-bs-510012-12v-10ah-150a/
Nalil jsem přiloženou kyselinu v šestilahvičce po pečlivém prostudování návodu a namontoval do motorky. Dnes jsem ji připojil na nabíječku a zjistil, že baterka byla skoro prázdná. Tak jsem ji nabil (lidlovskou nabíječkou). Udělal jsem chybu, že jsem ji nenabil hned po nalití ale až druhý den? Uvítám názory.

Více
Moderátoři: Mates