file Question Alternátor a výdrž

10 roků 4 měsíců zpět #1997 od Mates
Mates replied the topic: Re:Alternátor a výdrž
To by šlo,ale nevím jestli to nebude zalité nebo jestli tam vůbec bude,spíš bych tipoval součástku s pevnou hodnotou :yes:

Please Přihlásit se to join the conversation.

Více
10 roků 4 měsíců zpět #2002 od traxxas
traxxas replied the topic: Re:Alternátor a výdrž
A kurva, to by asi chtělo na 11 nebo něco málo pod....dle zapojení každého "soudruha" lebo ako sa javí, vyhodnocuje to chybové stavy oprávněně na základě nastavení, byť nejsou chybové stavy chybovými pro užívání motky jako takové.....

The Truth Is Out There

Více
10 roků 4 měsíců zpět #2068 od traxxas
traxxas replied the topic: Re:Alternátor a výdrž
Mates napsal:

To by šlo,ale nevím jestli to nebude zalité nebo jestli tam vůbec bude,spíš bych tipoval součástku s pevnou hodnotou :yes:

Nějakou dobu (léta) už do elektroniky nevrtám (dříve jeden z mých mnohočetných koňů) a tak se pohybuji v úrovni tehdejší součástkové základny. Možná, že tam mají něco neregulovateného napevno, ale to by museli mít nejspíš spešl součástku od výrobce, vyvinutou přímo na své zadání a to se nevyplatí. Jinak se to vždy řešilo vřazením pasivní/aktivní univerzální součástky-s regulací, nejsnáze s vloženým mikrotrimem. Pak tam musí být logická součástka, vyhodnocující stav 0/1 = ano/ne....:wondering: Nicméně, rozlousknutí ovládací krabky-tam budou pajšly-nic nestojí.....:bye: Taky by mě to zajímalo a já bych byl zvědavej....
Jo a stálo by za to, ozkoušet funkčnost s novou batkou a porovnání se starou původní-jak psal viki.....co kdyby...ale předpokládám, že ausgerechnet u stromka, kterej startuje s rozsvícenými světly, ukáže každá batka svoji slabinu dříve, než nastanou problema tohoto rázu...zvláště po odstávce. Opět moje vlastní zkušennost. Při koupi moto od předhozího majitele, říkal, že má problém se startováním, ale batku mu měřili v odborném servisu a prý je OK. Tak jsem jí doma šoupnul na svojí pc modelářskou nabíječku ( fakt docela vymakaná mašinka za cca 4 tácy bez zdroje) a ta na testování ukázala KO...a fakt byla...tak a opět věř servisům...ach jo...

The Truth Is Out There

Více
10 roků 4 měsíců zpět - 10 roků 4 měsíců zpět #2099 od Mates
Mates replied the topic: Re:Alternátor a výdrž
Ale pokud původní baterie funguje(dostatečně silná při startování),tak by ten ksind.. měl pracovat BZ :no:
Servisi "no koment",ikdyž se vyjímky najdou co pracují jak mají :whistle:
Poslední úprava: 10 roků 4 měsíců zpět od Mates.

Více
10 roků 4 měsíců zpět #2120 od viky
viky replied the topic: Re:Alternátor a výdrž
To je začarovaný kruh - bez multimetru a motky se dál neposunem.:v:
Docela by mě to i zajímalo co bychom naměřili.:clapping:
Apropo Mates trochu odbočím netušíš kde je trablík u dříve diskutovaného problému nenastartování motky po mokrém provozu popř. kondenzace vody na moto v garáži.Beru to jako velkou záhadu a docela mě trápí to , že netuším kdy nenastartuju.Nikdo jiný stromka nezná tak jako Ty a setkáváš se z mnoha uživately pro vytvoření komplexnějšího obrazu problému.
v případě ,že plevelím téma mě zastřelte :bye:

Více
10 roků 4 měsíců zpět #2121 od viky
viky replied the topic: Re:Alternátor a výdrž
Ještě k tématu když mi postižený (ne)štastný majitel oxfordů dá důvěru rád se pokusím o diagnostické měření k přesné identifikaci potíží

:blush:

Více
10 roků 4 měsíců zpět #2131 od Stanley
Stanley replied the topic: Re:Alternátor a výdrž
Klucí, trošku přispěju do diskuze.

Mám ty Oxfordy namontované tak rok a půl, motku mám dva roky (kupovaná nová) a dvakrát vybitá baterie téměř do nuly (parkovačky jenom žhnuly). Po jednom omylném vybití (zapnuté parkovačky v zamknuté poloze) a podruhém (asi dlouhé zimní odstavení:wondering: ).

Ze začátku fungovaly OX perfektně, takříkajíc na brnknutí ať už při vypnutém nebo nastartovaném motoru. Po nějaké době hefty ne vždy naskočily hned po startu. Prostě odstavená motka dva týdny, možná i měsíc, nastartoval jsem a do minuty když jsem chtěl pustit hefty vono to nešlo. Kontrolka zablikala a nic. Nejednalo se o kazdodenní problém, spíše tak jednou z pěti startů. Jako jednoduchá pomoc mě fungovala zvýšit otáčky na chvilku (cca deset vteřin asi 3500ot\min) a vše bylo ok. Vše funguje jak má.

K tomu vypínání jako ochrany baterie baterie před vybitím. Nezkoušel jsem to zatím (ale už to ve mě hlodá) Všimnul jsem si tohoto: Pokud hefty nejdou bez běžícího motoru nahodit (slabé napětí), nahodím motor pak hefty (vše je ok a běží). Pak když nechám hefty zapnuté a vypnu motor, hefty topí dál a hned se nevypnou. (Vyzkouším jestli se vypnou třeba požději a nechají nějakoušťávu v batce na nastartování)

A ještě k tomu zapojení... V návodu je uvedeno aby byly zapojené přímo k baterce, že je to na to dělany díky té ochraně. Mám je přímo na baterce tedy s originálním kabelem bez nadstavování.

Nevím jestli baterce uškodilo dvakrát téměř vybití, nebo i možná trvalé zapnutí světel. Možná i kombinace. Každopádně baterie dostává zbytečný záhul těmi světly. Nejsem elektrikář, ale možná i spadnutý volnoběk o "pár otáček" může být důvodem nedostatečného napětí a tudíž nenastartováné heftů.

Toliko od vašeho zahraničního dopisovatele.:)

Více
10 roků 4 měsíců zpět #2135 od Pavel
Pavel replied the topic: Re:Alternátor a výdrž
Tak já zareaguju na příspěvek zahraničního dopisovatele:
Mám motku K7 kupovanou novou, nechal jsem si na to dát koncem roku 2007 digitální Oxfordy u Hamouzů. Technik říkal, že už z výroby to má nějakou ochranu proti vybití baterie. Dali tam stejně navíc nějaké relé a je to zapojené na baterku.
Když mám hefty zapnuté a vypnu motor - vypnou se taky a nemusím nic hlídat. Když nastartuju, tak hefty bez problémů vždy zapnu. Žádné problémy jsem s tím neměl. Navíc - vybitou baterku jsem taky ještě neměl - mám Optimate nabíječku a jednou za čas v zimě to zapnu a nechám třeba týden zapnuté, aby to dobilo a kontrolovalo a testovalo. Takže já mám s Oxfordama jen dobré zkušenosti.

Více
10 roků 4 měsíců zpět #2141 od Stanley
Stanley replied the topic: Re:Alternátor a výdrž
Tak odzkoušeno. Po 20 až 25 min. na max výkon se oxfordy samy vypnuly a pak zbylo v baterce dost šťávy na nastartování. Ani se mě nezdálo, že by světla svítily nějak žlutě. Prostě pohoda. Ochraně baterky budu věřit a určitě nepoběžím k motce protože jsem hefty zapoměl náhodou vypnout.

Pavle, Taky nemám s Oxfordama problémy. Jsem za ně šťastnej a koupil bych je zase. Už jenom kvůli těm čtyřem barevným kontrolkám.:) Psal jsem to jako svoji zkušenost a postřeh. Proto taky uvádím co nejvíce info. Protože odepsat altík za desítky tisíc když chybička může být někde v korunových položkách, nebo jen neudržovanou baterkou je blbost. Taky mám optimate a je to super pomůcka. Používám preventivně i na auto.Asi jsem se nevyjádřil ůplně jasně. výše popsaná situace se vyskytovala asi v době kdy byla vybitá baterie, navíc zima a krátké pojížďky. To se na batce muselo podepsat. Taky ta má jízda v nízkých otáčkách... Dneska je to už v pohodě.:good:

Asi pomohl hodně Optimate, protože Oxfordy jely jen na baterku dobrejch dvacet minut na plno než se samy vypnuly a pak motka nastartovala na první brnknutí.:good:

Více
10 roků 4 měsíců zpět #2143 od Rochito
Rochito replied the topic: Re:Alternátor a výdrž
Pavel napsal:

Tak já zareaguju na příspěvek zahraničního dopisovatele:
Mám motku K7 kupovanou novou, nechal jsem si na to dát koncem roku 2007 digitální Oxfordy u Hamouzů. Technik říkal, že už z výroby to má nějakou ochranu proti vybití baterie. Dali tam stejně navíc nějaké relé a je to zapojené na baterku.
Když mám hefty zapnuté a vypnu motor - vypnou se taky a nemusím nic hlídat. Když nastartuju, tak hefty bez problémů vždy zapnu. Žádné problémy jsem s tím neměl. Navíc - vybitou baterku jsem taky ještě neměl - mám Optimate nabíječku a jednou za čas v zimě to zapnu a nechám třeba týden zapnuté, aby to dobilo a kontrolovalo a testovalo. Takže já mám s Oxfordama jen dobré zkušenosti.

Jasny...nevim co se tady porad resi...:)

Rochito (Live to ride, ride to live...)

Více
10 roků 4 měsíců zpět #2162 od Pavel
Pavel replied the topic: Re:Alternátor a výdrž
Tak, tak. Prostě pohoda a klídek. :clapping: :good:

Více
Moderátoři: Mates