file Question Ukazatel zařazené rychlosti

5 roků 3 týdnů zpět #31803 od Meli
Meli replied the topic: Ukazatel zařazené rychlosti
Na paralelní diskusi mi tvrději že gipro upravuje palivovou mapu jen u litru kterej má omezenou 6-ku tim, že na 6ku nechává mapu nižšího "neomezeného" kvaltu

Please Přihlásit se to join the conversation.

Více
5 roků 3 týdnů zpět #31804 od Breta
Breta replied the topic: Ukazatel zařazené rychlosti

Meli napsal: Na paralelní diskusi mi tvrději že gipro upravuje palivovou mapu jen u litru kterej má omezenou 6-ku tim, že na 6ku nechává mapu nižšího "neomezeného" kvaltu

Díky. Takže zatím 1:0 dro DS.

Více
5 roků 3 týdnů zpět - 5 roků 3 týdnů zpět #31805 od Kokin
Kokin replied the topic: Ukazatel zařazené rychlosti
No asi bych měl zasáhnout a upravit informace:

1. ATRE neupravuje palivovou mapu. Nikdy ;-)
ATRE pouze odstraní omezení předstihu časování na malých kvaltech (1,2,3 a někdy i 4) pomocí "zafixování" výstupu ze sensoru v převodovce, který čte ECU (řídící jednotka motorky). ECU si tedy myslí že jede celou dobu např. na 4 (u litra) nebo na 6 (u 650-ky) kvalt. Palivovou mapu ale používá stále stejnou od výrobce.
Proč se to ATRE používá? Je to nejlevnější tuning motoru - výrobci totiž záměrně pomocí předstihu zapalování upravují motor management pro plění všech těch hlukových a emisních norem. Takže pro jízdu ve městech jsou ty kvalty předstihem omezené - na vysoké kvalty na okresce už je to jedno. No a ATRE "finta" vlastně přiměje motorku to omezení nepoužívat, protože jí vnutí informaci, že už je na "okresce", rozuměj vyšším kvaltu.
Takže není to o palivové mapě.

2. ATRE odstraní o omezovač otáček. Ano ale pouze u DL-1000, kde je opravdu na šestém kvaltu omezovač na otáčky. Na 650-ce žádný omezovač není.

3. ATRE má vliv zejména u velkých objemů, což je pravda. Nejvyšší vliv to má u litru a výš. Ale neplatí že u 650 to nebude vůbec znát, ale bude to spíš o pocitu, než o "5 koňů navíc". Nicméně taková Kawa ZZR14 dokáže zapnutím ATRE na prvním kvaltu nahnat 10 koní navíc, a to nenaženeš ani výfukem :-)

4. ATRE a DS se liší ATRE funkcí a velikostí. Není tomu pouze tím -> ATRE funguje na jiném principu.
Obecně funkce zobrazování zařazeného kvaltu na motorce je možná 3 způsoby (všechny jdou na V-Stromu použít).
- snímáním sensoru v převodovce (Gear Position Switch Sensor), to dělá Gipro ATRE
- čtením výstupní informace OBD z řídící jednotky (Diagnostic System), tak to dělá Gipro DS
- porovnáváním otáček motoru a rychlosti motorky, tak to dělá většina ostatních výrobce

Mezi ATRE a DS je rozdíl i v místě připojení:
Kabel z převodovky od GPS sensoru -> konektor kam se připojuje Gipro ATRE -> kabel do ECU jednotky se vstupním signálem z převodovky -> ECU jednotka -> výstupní Diagnostic System konektor / OBD, kam se připojuje Gipro DS

Z popisu je jasné, proč
- Gipro DS nic nemůže ovlivnit, je pouze pasivní zobrazovač
- proč Gipro ATRE může používat ATRE mod, protože je před vstupem do ECU
- a proč Gipro ATRE je v mnoha případech rychlejší na zobrazení než DS, protože není zpožděno "přemýšlením" ECU jednotky

Základní rozdíl tedy není pouze ve velikosti (ATRE je větší a čitelnější na slunci), ale i ve funkci a rychlosti zobrazení. ATRE je v našich ukazatelích Gipro ta nejvyšší řada.
Gipro DS je naproti tomu kouzelně hezký výrobek, příjemný na pohled, kamkoliv ho nalepíš, tak nebude rušit a je to spíš šperk. Ale díky LED displeji a epoxydem zalitému displeji bude dělat na přímém sluníčko totéž co mobil - zbělá a hůř se čte. Jde to eliminovat umístěním, nebo i stříškou nalepenou kolem z černého plastu, ale to už trochu ztrácí na té eleganci :-)

Takže na dotaz každého zda ATRE nebo DS řikám poctivě (z pozice výhradního dovozce):
- pokud ti nevadí větší displej a provedení (případně už zrak není co býval), určitě jdi do ATRE, je rychlejší, lépe se čte a ATRE můžeš pocitově i na 650 modelu poznat (není ale pravidlo a někdo ho ani nezaznamená). A ano, i ATRe se dá bez problému nalepit přímo na otáčkoměr, jenom je "víc vidět" :-)
- pro Gipro DS mluví jeho velikost a hezké provedení. Může se ale vyjímečně stát, že tvoje řídící jednotka bude zobrazování zpožďovat a DS s tím nic neudělá, to jenom čeká na informaci od ECU a pak to nelze řešit, než se smířit s mírným zpožděním, nebo přejít na ATRE.

Pro jistotu říkám, že oba Gipro ukazatele zobrazují vždy i s vymáčknutou spojkou (u DS musí být ale zapnutá ECU jednotka - tj. chcípák, zatímco ATRE zobrzuje i bez nastartovaného motoru).

Rozdíl v ceně je zanedbatelný (tedy ceny co dávám Vstromákům tady, po slevách je rozdíl 250,- Kč, v běžných cenách je rozdíl mírně vyšší).

Já osobně jezdím aktuálně na V-stromu 650 s ATRE ukazatelem (školní K4 DL-ST), ale samozřejmě jsem jezdil se všemi typy ukazatelů, každý můj minulý V-Strom (litr K5 i 650 K9) ho měl, a nejen kvůli tomu že jsem dovozce, ale protože je to praktický doplněk na jízdu.

Poslední info, aby to nevypadalo spíš jako selfpromo (jak to tak po sobě čtu :whistle: ):
Pokud chceš Gipro otestovat, není problém vyzkoušet DS a když ti nebude vyhovovat, tak ti ho vyměním bez problémů na ATRE (a vice versa obráceně). Případně pokud jezdíš kolem Brandýsa nad Labem, tak se mi ozvi a půjčím ti školní DL-ST, dám ti na ní oba ukazatele a můžeš vybírat za jízdy ;-)

VSTROMKLUB.CZ administrátor.
www.gipro.cz - www.moto-doplnky.cz - www.1-bike.cz
Poslední úprava: 5 roků 3 týdnů zpět od Kokin.
Poděkovali: Staník, Breta

Více
5 roků 3 týdnů zpět #31806 od tom.kh
tom.kh replied the topic: Ukazatel zařazené rychlosti
A tady na té točně to všem povídám... Kupte si ATRE, kupte si ATRE, nebo na slunci prd uvidíte... :laugh:

Ještě bych doplnil Kokina o jednu poměrně dobrou vychytávku. ATRE má senzor okolního osvětlení (na slunci přidá jas a naopak) a navíc s nastavitelnou výchozí úrovní jasu.

Více
5 roků 3 týdnů zpět #31808 od Breta
Kokine díky za vyčerpávající info. Po jeho přečtení, jsem prakticky rozhodnutej pro Atre v modré barvě. Máš ho skladem ? Jsem z Teplic, do Brandýsa to mám jenom 90 km, takže bych si pro něj v úterý přijel. Koukal jsem, že jsou tady na místním eshopu bezkonkurenční ceny. Už jsem si tam taky koupil padací rám.
Breta

Více
5 roků 3 týdnů zpět #31809 od Breta

tom.kh napsal: A tady na té točně to všem povídám... Kupte si ATRE, kupte si ATRE, nebo na slunci prd uvidíte... :laugh:

Ještě bych doplnil Kokina o jednu poměrně dobrou vychytávku. ATRE má senzor okolního osvětlení (na slunci přidá jas a naopak) a navíc s nastavitelnou výchozí úrovní jasu.

Dobrá, než Chocholouška, radši koupím Atre :laugh:

Více
5 roků 3 týdnů zpět #31815 od Kokin

Breta napsal: Kokine díky za vyčerpávající info. Po jeho přečtení, jsem prakticky rozhodnutej pro Atre v modré barvě. Máš ho skladem ? Jsem z Teplic, do Brandýsa to mám jenom 90 km, takže bych si pro něj v úterý přijel. Koukal jsem, že jsou tady na místním eshopu bezkonkurenční ceny. Už jsem si tam taky koupil padací rám.
Breta

ATRE modrý skladem je. Pokud si ho chceš vyzvednout v Brandýse, tak mi zavolej dopředu.
A pokud ho případně budeš chtít poslat poštou, tak můžeme poslat dnes, není problém - zítra ho máš doma ;-) (na poštu buď pošli objednávku přes e-shop, nebo do SZ jenom potvrď adresu)

Více
5 roků 3 týdnů zpět #31816 od Breta
Jestli bude odeslán ještě dnes, tak ho jdu hned objednat. Jinak adresa sedí.
Breta

Více
5 roků 3 týdnů zpět #31817 od Breta
Objednáno. Přeju hezký den. A ještě jednou díky za vysvětlení.
Breta

Více
5 roků 3 týdnů zpět #31820 od Meli
Meli replied the topic: Ukazatel zařazené rychlosti
A jak je to s šestkou u 650 od roku 2007? - někdo mi tvrdil že snad je taky přiškrcená - nevím - je to možné?

Více
5 roků 3 týdnů zpět #31821 od Kokin

Meli napsal: A jak je to s šestkou u 650 od roku 2007? - někdo mi tvrdil že snad je taky přiškrcená - nevím - je to možné?

O tom upřímně řečeno nic nevím, ale i pro 07-11 je jako ATRE mod šestka, takže by to moc nedávalo smysl. Pokud tam je "přiškrcení" tak ale na otáčky určitě ne - vždyť taky ten motor nemá žádný výkon navíc nebo ambice atakovat 200kmh, tak co by tam taky škrtili...
Třeba bude někdo vědět víc ;-)

Více
5 roků 3 týdnů zpět #31822 od Gowster
Gowster replied the topic: Ukazatel zařazené rychlosti
Takhle to pro info vypadá na motorce... ;-)

SEO optimalizace, PPC/CPC kampaně, copywritting textů a další služby z internetového marketingu včetně tvorby stránek www.gowster.cz

This message has an attachment image.
Please log in or register to see it.

• Gowster
  • Fajny borec
  • Fajny borec
  • Black and red bush.
Více
5 roků 3 týdnů zpět #31826 od Breta
No nevypadá to vůbec zle. Ta modrá je hezká barvička. :good:

Více
5 roků 3 týdnů zpět #31828 od tom.kh
tom.kh replied the topic: Ukazatel zařazené rychlosti

Meli napsal: A jak je to s šestkou u 650 od roku 2007? - někdo mi tvrdil že snad je taky přiškrcená - nevím - je to možné?

O škrcení ani nemůže být řeč. Tuším že to bylo jen kvůli splnění emisní normy. Ale tak jako na sprintu se starým a 07+ modelem to bude třeba o metr dva. V běžném provozu naprosto zanedbatelné a při ježdění zatáček v Alpách beztak dřív zapíná omezovač v hlavě... :)

Breta: Modrá je vidět nádherně, dobrá volba, taky jsem jí měl... :good:

Více
5 roků 3 týdnů zpět #31829 od istonbike
istonbike replied the topic: Ukazatel zařazené rychlosti
Tady je moje montáž na vyrobený držák z nerez plechu,svítící za světla
a ještě svítící ve tmě ;-)
popřípadě na "živo"

This message has attachments images.
Please log in or register to see it.

Poděkovali: Breta

Více
Moderátoři: Mates