file Question Ukazatel zařazené rychlosti

1 měsíc 1 týden zpět #53435 od Bobyka
Bobyka replied the topic: Ukazatel zařazené rychlosti
Ahoj Pavle, kolegové ve zbrani

mám podobný problém, kdy se mi po instalaci (leden 2018) Gipra Atre (V-Strom DL1000, r.v.2007) občas během jízdy na displeji objeví chyba FI. V diagnostickém módu je pak chyba definice = C31 (Gear Position Sensor (GPS)). Motorka jede bez problémů=připadá mi to jen jako vizuální projev (?)
Setkal jsi/jste se někdy s touto "chybou" v souvislosti s Giprem?

Díky Bob

Please Přihlásit se to join the conversation.

Více
1 měsíc 1 týden zpět #53437 od Kokin
Kokin replied the topic: Ukazatel zařazené rychlosti

Bobyka napsal: Ahoj Pavle, kolegové ve zbrani

mám podobný problém, kdy se mi po instalaci (leden 2018) Gipra Atre (V-Strom DL1000, r.v.2007) občas během jízdy na displeji objeví chyba FI. V diagnostickém módu je pak chyba definice = C31 (Gear Position Sensor (GPS)). Motorka jede bez problémů=připadá mi to jen jako vizuální projev (?)
Setkal jsi/jste se někdy s touto "chybou" v souvislosti s Giprem?

Díky Bob

Ahoj, to je podobný problém - Gipro ATRE se připojuje na konektor mezi GP senzor a řídící jednotku. A pokud u starší motorky ten senzor již nestíhá, nebo je tam problém s elektrikou (slabý proud, ukostření, ztráty) tak to jednotka bude hlásit připojením dalšího zařízení.
Řešení je buď najít důvod, což může znamenat výměnu GPsenzoru, opravu kabeláže - a nebo nechat jak je a vyměnit Gipro za DS model, který se připojí až za řídící jednotku (na výstup diagnostický).
Pokud chceš, napiš mi nebo zavolej a domluvíme zda vyzkoušet jiný Atre preventivně, nebo DS výměnu apod. ;-)

Kokin

VSTROMKLUB.CZ administrátor.
www.gipro.cz - www.moto-doplnky.cz - www.1-bike.cz
Poděkovali: Bobyka

Více
1 měsíc 4 dní zpět #53440 od Bobyka
Bobyka replied the topic: Ukazatel zařazené rychlosti
Ahoj Kokine, děkuji za odpověď. Jestli je to možné,příští týden (pokud nejsi na dovolené?!?!) bych ti zavolal, abychom se domluvil na dalším postupu.
díky Bob

Více
1 měsíc 2 dní zpět - 1 měsíc 2 dní zpět #53441 od kony.konecny
kony.konecny replied the topic: Ukazatel zařazené rychlosti

kony.konecny napsal: Zdravím,

pořídil jsem si Gipro ATRE na Stromka 650.

Zařazené rychlosti ukazuje bez problémů, jen mi to vyhazuje chybu vstřikování (motorka jede bez problémů), ale pro jistotu jsem to odpojil.

Nemáte někdo tip čím by to mohlo být?

Tak jsem postoupil dál...

Diagnostka vyhodila, že se tam objevila chyba GPS, né vstřikování jak píši.

Při rozjezdu chybu nehlásí, dojedu k prvnímu místu kde dám neutral a chyba vyskočí...po cca 30 km jsem zastavil na semaforu dal neutrál, po rozjezdu chyba zmizela a objevila se až po dalším zařazení neutrálu (po cca 120km) a to pak několikkrát. Když je konektor ATRE rozepnut tak je motorka bez diagnostických chyb. A né každé zařazení neutrálu chybu vyvolá!! Uvidím co hodí v dealer modu.
Poslední úprava: 1 měsíc 2 dní zpět od kony.konecny. Důvod: Doplnění

Více
Moderátoři: Mates