file Question Ukazatel zařazené rychlosti

6 roků 9 měsíců zpět #18549 od irr
irr created the topic: Ukazatel zařazené rychlosti
Řeším jaký zvolit ukazatel zařazené rychlosti? Mohl by mi poradit někdo, kdo už s tím má nějaké zkušenosti?
Váhám mezi GIPRO ATRE a GIPRO DS.
Líbí se mi DS, protože není tak velké jako ATRE. Když jsem si ale přečetl technický popis, tak jsem znejistěl.
U DS je tam totiž napsáno: "jeho funkce je podmíněna běžícím motorem s uvolněnou spojkou".
Znamená to tedy, že když zmáčknu spojku, tak by mi přestal ukazovat? Třeba při podřazování o více kvaltů?
Nebo když nepoběží motor, tak nebudu vědět co je zařazeno?
U ATRE nic takového nepíšou. Takže ten by mi ukazoval pořád, bez jakýchkoli timeoutů?
Pochopil jsem fungování ATRE a DS správně?
A jak je to vlastně s neutrálem?
Díky za rady a zkušenosti.

Please Přihlásit se to join the conversation.

• irr
  • Avatar uživatele irr Topic Author
  • Skoro borec
  • Skoro borec
  • Zážitky nemusí být vždy kladné, ale musí být silné
Více
6 roků 9 měsíců zpět #18551 od Lubor
Lubor replied the topic: Re: Ukazatel zařazené rychlosti
Chápeš to správně. Gipro Atre ukazuje pořád, i bez běžícího motoru, jen se zapnutým klíčkem, i při vymáčklé spojce.. Přitom funkce Atre nemá u 650tky skoro žádný význam. U litra odblokovává tovární zablokování 1,2 a 6tky. Tam je to znatelné. Mám ho na litru.
Typ DS se chová podobně, jako X-type, který mám na Hondě VTR SP 2. Bez běžícího motoru nebo při vymáčklé spojce neukazuje, ale není to nic, co by bylo na obtíž. Nijak mě to nevadí ani při ostré jízdě a řazení o několik kvaltů dolů. A startuju stejně vždy s vymáčklou spojkou, tak se mi u Hondy nemůže stát, že bych tam zapomněl zařazenou rychlost a poskočilo mi to.
Pravdou je, že typ DS a X-type je svou menší velikostí takový decentnější.

Více
6 roků 9 měsíců zpět #18554 od tom.kh
tom.kh replied the topic: Re: Ukazatel zařazené rychlosti
Jen pro upřesnění... Měl jsem typ DS a ukazoval i s vymáčknutou spojkou naprosto přesně... DL650...

Více
6 roků 9 měsíců zpět #18555 od tom.kh
tom.kh replied the topic: Re: Ukazatel zařazené rychlosti
Tady jsem vám to onehdá natočil... :)

Více
6 roků 9 měsíců zpět #18557 od Kokin
Kokin replied the topic: Re: Ukazatel zařazené rychlosti
Funkce DS je závislá na typu motorky. U Suzuki je to naprosto bez problémů a ukazuje i s vymáčknutou spojkou. Je to dané tím, že Suzuki má sensor v převodovce a řídící jednotka ECU tak má po celou dobu informaci o zařazeném kvaltu. A protože DS komunikuje s ECU jednotkou, tak má přesnou informaci také.
Problém s DS je pouze u motorek bez sensoru v převodovce. Třeba Hondy ukazují s vymáčklou spojkou pomlčku.

Funkce je

sensor převodovky -> konektor kam se připojuje ATRE -> ECU jednotka -> konektor kam se připojuje DS

Z toho je jasné, že motorky co nemají sensor, tak nemohou mít ATRE a DS u nich při spojce ukáže pomlčku.

Tož tak :-)

A když budeš váhat, tak mi zavolej, tím že Gipra dovážím tak kromě slev máme všechy typy i k ukázce u nás, a já je mám oba i na motorce kdybys je chtěl vidět in natura :-)

VSTROMKLUB.CZ administrátor.
www.gipro.cz - www.moto-doplnky.cz - www.1-bike.cz

Více
6 roků 8 měsíců zpět #18626 od irr
irr replied the topic: Re: Ukazatel zařazené rychlosti
Díky všem za odpovědi. :clapping:

Teď už je mi to 100%ně jasné.

Vstromklub je prostě jednička. :good:

Kdyby to někoho zajímalo: Zvolil jsem si perfektní mašinu, která překonává všechna moje očekávání a ještě k tomu má svůj naprosto
perfektní klub. Je mi jasné, že vy domácí to všichni víte. To píši pro lidi zvenčí, kteří si chtějí pořídit mašinu a hledají na netu informace
a inspiraci. Tak jako já vloni. Tehdy mi toto fórum hodně pomohlo a navedlo ke skvělé volbě. Proto se možná časem osmělím
a napíši pár začátečnických zkušeností s V-stromem, které by byly určeny především pro potencionální nováčky.
Doufám, že to nebude starým mazákům proti srsti.

Tak abych se vrátil k tématu:
Je vyřešeno. :v: Rozhodnuto. Bude to DS :)

• irr
  • Skoro borec
  • Skoro borec
Více
6 roků 8 měsíců zpět #18629 od Kokin
Na 650-tce s DSkem chybu určitě neuděláš ;-)

A postřehy piš, od toho tu je forum :-) :-)

Více
6 roků 8 měsíců zpět #18633 od traxxas
traxxas replied the topic: Re: Ukazatel zařazené rychlosti
too irr: zdrávstvuj a vítej mezi podobně postižené pacienty-vítám tě tady. Klidně piš postřehy, od toho tady forum je. Klidně lze založit i novou sekci a to něco jako třeba postřehy a dotazy nováčků.... :bye: :bye: :bye: Ať se daří a hodně pohody v sedle V Stromu.... :v:

The Truth Is Out There

Více
6 roků 8 měsíců zpět #18818 od irr
irr replied the topic: Re: Ukazatel zařazené rychlosti
Hlásím mise splněna.
GIPRO DS v týdnu zakoupen a včera podle Kokinova návodu namontován. Kokine díky :clapping:
Největší problém byl trefit pozici nalepení displaye na otáčkoměr. Úplně přesně se mi to nepovedlo :no:. Volšový ruce.
Po montáži jsem neodolal a vyrazil na zkušební jízdu. Byla pěkná kosa.
A Kokine - nebylo to 5 m jako tvoje zkušební jízda se Scootoilerem. Já si dal okruh 50 km.
To abych vyzkoušel jak GIPRO funguje při nízkých teplotách. Jestli je lepší než raketoplán Dicsovery (havárije kůli nízkým při startu). Nebo to byl Challenger? No to je jedno.
A funguje :good:
Doma mi pak trvalo 4 hodiny, než mi začlo být teplo

• irr
  • Skoro borec
  • Skoro borec
Více
6 roků 8 měsíců zpět #18836 od Kokin
No to jsi tedy odvaha :D
Ale hlavně, že se zadařilo s montáží a vše funguje :v:

Více
6 roků 7 měsíců zpět #19577 od Frantaaaa
Frantaaaa replied the topic: Re: Ukazatel zařazené rychlosti
Ahoj tak jsem dnes namontoval,gipro atre(u dl 1OOO)nakonec slušná operace..odklopit nádrž a tak.Neukazuje mi však správně a proto bych potřeboval radu,jak ho to naučit.Mám manuál,ale je to tam zmatený.Nevím,jestli u toho vkládání do paměti musím jet anebo stačí řadit na fleku.pak bych se taky chtěl zeptat na nějakej držák,dávat za něj 3000 mi přijde fakt dost.Děkuju za info a pěknej den

• Frantaaaa
  • Borec
  • Borec
  • HLAVNĚ VOPATRNĚ 8))
Více
6 roků 7 měsíců zpět - 6 roků 7 měsíců zpět #19588 od Kokin
Učení u ATRE je jednoduše tak, že podržíš to dolní tlačítko (propiskou, šroubovákem, špičkou klíče) cca 10 vteřin. Jednotka se vymaže a přepne se zpět do "L", tedy učení.
Učit to můžeš na místě a dokonce bez motoru, ale musíš zajistit, že tam kvalty "doklapnou", to znamená při řazení zejména 4-5-6 je třeba pootáčet zadním kolem, nebo sedět na motorce a posunovat jí.
Jinak na hlavním stojanu v pohodě.
Doporučuju ale nejdřív nechat zahřát motor ;-)

Poslední úprava: 6 roků 7 měsíců zpět od Kokin.

Více
6 roků 7 měsíců zpět #19597 od Frantaaaa
Frantaaaa replied the topic: Re: Ukazatel zařazené rychlosti
Děkuju moc!! zejtra na to vlítnu 8)

• Frantaaaa
  • Borec
  • Borec
  • HLAVNĚ VOPATRNĚ 8))
Více
6 roků 7 měsíců zpět #19601 od traxxas
traxxas replied the topic: Re: Ukazatel zařazené rychlosti
Frantaaaa napsal:

Ahoj tak jsem dnes namontoval,gipro atre(u dl 1OOO)nakonec slušná operace..odklopit nádrž a tak.Neukazuje mi však správně a proto bych potřeboval radu,jak ho to naučit.Mám manuál,ale je to tam zmatený.Nevím,jestli u toho vkládání do paměti musím jet anebo stačí řadit na fleku.pak bych se taky chtěl zeptat na nějakej držák,dávat za něj 3000 mi přijde fakt dost.Děkuju za info a pěknej den

Frantoooo a proč vymejšlíš držák??? Fakt asi nejlepší a osvědčené umístění je nalepení na otáčkoměr.... :wondering: :blush: :bye: S tím zbytkem-Learn, má Kokin pravdu, ale nemusí se povést napoprvé.... :good:

The Truth Is Out There

Více
6 roků 7 měsíců zpět #19602 od Kokin
Ono to učení je u ATRE nutné - tenhle typ ukazatele čte informace přímo na Gear Position Sensoru, která je daná změnou napětí na výstupu sensoru. Vlastně je to takový voltmetr ;-)
A každý sensor může mít mírně jiné výstupní inkrementy pro jednotlivé stupně. Nicméně pokud je sensor v pořádku, tak to čte naprosto spolehlivě (jako voltmetr ;-) ) :-) :v:

Více
Moderátoři: Mates