file Question Nové Metzeler Tourance Next

3 roků 8 měsíců zpět #44308 od tom.kh
tom.kh replied the topic: Nové Metzeler Tourance Next
Zajímavé... Jsi první o kom slyším, že si na ně stěžuje... Asi smůla na kus, pokud je moto opravdu technicky ok. Ale s BMW trochu střílíš slepejma, je to největší masa vyrobených a prodaných moto na světě, logicky to musí být hlavně na bmw, protože na Chang-jiang nebo Cleveland CycleWerks to moc reklamy neudělá. Testy jsou jedna věc, ale zkušenost je k nezaplacení. Pamatuji si že zrovna před pár lety 90% Stromkařů na Bridgestone nadávala kudy chodila. ;-)

Please Přihlásit se to join the conversation.

Více
3 roků 8 měsíců zpět #44310 od Koudy
Koudy replied the topic: Nové Metzeler Tourance Next

MartinM napsal: No chalani...Dakujem vam vsetkym za dalsie skusenoti a postrehy ohladom gum...
Koudy. vyzera to teda podla tvojeho hodnotenia ze tie nextky su dobre gumy a maju aj slusny km nabeh..jedina otazka je aky si jazdec..ci jazdis pohodovo alebo si z casu na cas aj svizne pojazdis...
Keby si ich mal porovnat s inymi gumami co si jazdil ako by si to zhodnotil...
Ja po pravde uvazujem aj o cisto cestnych respektive sportovo cestovnych Pirelli angel GT..

Jsem spíš cestovatel, ale rád si v alpách za heft i slušně zatáhnu a pneu není problém dostat krásně až do kraje... NEXTY hodnotím fakt slušně a taky mě celkem překvapil ten kilometrový nájezd při hodně slušných přilnavých vlastnostech. Šel bych do nich znovu... ;-) Jinak můžu srovnávat v této třídě jen s Bridgestone BW 501, které jsem od půlky životnosti dojížděl a najel na nich 16500 km, ale neměly moc dobré jízdní vlastnosti a prostě mě nenadchly...

Pirelky jsou dceřiná společnost s Metzelerem a používají obdobnou technologii. Angel GT jsem na motorce neměl, takže nemůžu hodnotit...

Více
3 roků 8 měsíců zpět #44311 od Koudy
Koudy replied the topic: Nové Metzeler Tourance Next

palig napsal: No čtu si tady ty příspěvky a nestačím se divit. Moje skutečná zkušenost s Metz Next jsou velmi špatné a to jsem zašel až tak daleko že jsem je poslal na reklamaci až do Německa a vrátili se s tim ze je vše v pořádku. Je pravdou že na na silnici drží ale na litru jsou nejezditelné proč ... Jednoduché, takovej shimming už od 60 za hodinu jsem jeste nezažil ... conti Attack sice vibrovali, ale alespoň držely přímý směr. Ted si připadám jako kdyby do mě neustále narážel poryv větru a motorka je neuvěřitelně nestabilní. Kdyz jsem prezul 5 let starou Bridgestone tak jede jak po kolejích, ale soudruzi z Německa resp. Pirelli tvrdí ze je to v normě. Takze moje doporučení: všechny testy jsou udělané tak aby vyhrál ten co dá nejvíc a jeste k tomu pokud možno na BMW GS aby to mělo grády. Příště si koupim Bridgestone battle Wing co se dává na nového stroma a budu doufat ze to bude OK. Asi to ma být tak ze Japonské k Japonskému! Nepíšu tady žádné dohady ale fakta se kterými se musim potýkat. Tak takhle za mě :) jen pro jistotu, píšu o DL1000 z roku 2007 takze v podstatě o tom posledním co se prodávalo. U 650 to muže byt jinak.

Musel jsi u těch Nextek narazit fakt na nějakou špatnou sérii, protože i v testech časopisu MOTOCYKL vyhrály první místo. Samozřejmě každý testům nevěří...!? Ale já věřím i BMW a oni by si na nové motorky GS za půl mega určitě špatné pneu nedaly!!! Pneu dělají strašně moc a kurvit si jméno by nebyla ta správná strategie...

Více
3 roků 8 měsíců zpět #44313 od palig
palig replied the topic: Nové Metzeler Tourance Next
No už tomu nevěřím, dva výrobky podle testu nejlepší a ani jeden nefunguje a výrobce se k tomu staví tak ze se o žádný problém nejedná. Přeci kdyz vydám pneu tak musí splňovat základní parametry pro všechny stroje dané kategorie a ne jen BMW s " divným" zavěšením

Více
3 roků 8 měsíců zpět #44319 od Roman Jakub
Roman Jakub replied the topic: Nové Metzeler Tourance Next
Hele. Asi máš smůlu na divnej kus. Oni ho zkouknou. Figury se netrhají, guma je sjetá normálně, dráty z toho nelezou. Na rozbor směsi ti to nepošlou. Tak ti to vrátěj a nazdar.
Občas i výrobou proleze zmetek. Ale chápu tvoje rozčarování.

Kup něco jinýho. Já ty gumy jel jak jsem psal a jsou super. Nevěřím, že by se ve stejném rozměru chovaly výrazně jinak na jiném typu motorky. Navíc když mají zhruba stejný výkon.

A co se zavěšení BMW týče, nejsou jediný kdo to tak dělá ;-)

Více
3 roků 8 měsíců zpět #44320 od MartinM
MartinM replied the topic: Nové Metzeler Tourance Next
No hosi asi budem robit pokusneho kralika..Kedze jazdim 99% cestu asi skusim cisto cestne pneu na mojeho milaska..respektive sportovo-cestovne..Na 90% som rozhodnuty ze vyskusam pirelli angel gt..Takze po odskusani napisem svoje pocity a zhodnotim vyber..A ked budem mat odjazdnych viacej km napisem svoje hodnotenie z mojho pohladu na tieto gumy..
Kazdopadne vam vsetkym dakujem za vase ohlasy a skusenosti s vami jazdenymi gumami.. :good:

Více
3 roků 8 měsíců zpět #44334 od petan79
petan79 replied the topic: Nové Metzeler Tourance Next

MartinM napsal: No hosi asi budem robit pokusneho kralika..Kedze jazdim 99% cestu asi skusim cisto cestne pneu na mojeho milaska..respektive sportovo-cestovne..Na 90% som rozhodnuty ze vyskusam pirelli angel gt..Takze po odskusani napisem svoje pocity a zhodnotim vyber..A ked budem mat odjazdnych viacej km napisem svoje hodnotenie z mojho pohladu na tieto gumy..
Kazdopadne vam vsetkym dakujem za vase ohlasy a skusenosti s vami jazdenymi gumami.. :good:

Neděláš dobře Jaromíre :laugh: To se ti vymstí a za chvíli kupuješ nové gumy :secret:

Více
3 roků 8 měsíců zpět #44461 od naWry
naWry replied the topic: Nové Metzeler Tourance Next
Zdravím ve spolek,
Už mě přecházejí oči, z toho brouzdání internetu a tak se zkusím optat tady =)
Vím, že je tady toho milion, vím, že mam použít hledat atd, ale prostě to zkusím.
Minulou sezonu jsem pořídil Stromka 650 r.v. 09. Jsou na něm obuté Metzy Tourance EXP a jsou na odpis, už to chce něco nového.
Ať sem koukal, kde jsem koukal, znova jsem ty EXP nesehnal se slušným DOTem. Aby to prostě nebyla guma, která 4 roky někde ležela.
Proto váhám do čeho jít, mam v merku Anakee 3 a nebo - to je můj favorit Tourance NEXT.

Jezdím 90% silnici ale tu polňačku si někdy neodpustím, takže nechci vyloženě sportovní gumy.
Je mi jasné, že ta guma každému sedí jinak. Nejsem žádný kudlař, co jezdí na krev.

Díky předem za ohlasy =)

naWry

Více
3 roků 8 měsíců zpět #44462 od Kedaros
Kedaros replied the topic: Nové Metzeler Tourance Next
Já nakupuju EXP na německém mynetmoto www.mynetmoto.com/motorradreifen.cfm/lan...neu_motocyklove.html a zatím vždy byl DOT slušný. Zrovna teď je mají vyprodané, před týdnem ještě skladem. Chce to nakupovat někde, kde je velký obrat a gumy tam neleží.

Více
3 roků 7 měsíců zpět - 3 roků 7 měsíců zpět #44814 od Chobotnička
Chobotnička replied the topic: Nové Metzeler Tourance Next
Zdáááárek chlapci :yes:
Tak mě taky letos čeká výměna pneu, po pečlivém pročtení tématu mi z toho vzhledem k Vašim zkušenostem z provozu vyšly Metzeler Tourance Next. Nejsem rozhodně žádnej střelec a jezdím jen a pouze silnici. Pokud má ještě někdo nějakou zkušenost s touto pneu, budu rád, když se s námi o ni podělí. Jinak bych byl rád i za nějaký vyzkoušený tip na český E-shop, kde by se daly pořídit. Díky všem, kolegové :good: PS: Stromka (K9) mám zazimovaného na saloonu, můžete mi sem prosím písnout rozměr pneu a jejich přesné označení, děkuji. :good: :yes:

Do boje jdi vždy s úsměvem,neboť mrtví,kteří se neusmívají jsou oškliví.
Poslední úprava: 3 roků 7 měsíců zpět od Chobotnička.

• Chobotnička
  • Borec
  • Borec
  • Zdáááárek
Více
3 roků 7 měsíců zpět #44815 od MartinM
MartinM replied the topic: Nové Metzeler Tourance Next
Ahojte.
Tak objednal som teda tie pirelli angel gt po viacerych odporucaniach a chvalach na tieto udajne vynikajuce sportovo cestovne pneumatiky. Kedze jazdim 99% cestu asi najvodnejsi vyber. Objednal som z megalevne pneu za vybornu cenu aj s dopravou na Slovensko. Mam ich uz doma a vuzeraju naozaj dobre. A co je dolezite gumy su hodne cerstve. Koniec roka 2014.
Uz sa tesim ked ich prehodim a otestujem.

Více
3 roků 7 měsíců zpět #44816 od Roman Jakub
Roman Jakub replied the topic: Nové Metzeler Tourance Next

Chobotnička napsal: Zdáááárek chlapci :yes:
Tak mě taky letos čeká výměna pneu, po pečlivém pročtení tématu mi z toho vzhledem k Vašim zkušenostem z provozu vyšly Metzeler Tourance Next. Nejsem rozhodně žádnej střelec a jezdím jen a pouze silnici. Pokud má ještě někdo nějakou zkušenost s touto pneu, budu rád, když se s námi o ni podělí. Jinak bych byl rád i za nějaký vyzkoušený tip na český E-shop, kde by se daly pořídit. Díky všem, kolegové :good: PS: Stromka (K9) mám zazimovaného na saloonu, můžete mi sem prosím písnout rozměr pneu a jejich přesné označení, děkuji. :good: :yes:

Rozměr máš:
přední 110/80 R19
zadní 150/70 R17
Kupuji buď v servisu u nás, protože když mi to přezuje vychází to stejně jako na netu. A když na netu, tak na Megalevnepneu

Více
3 roků 7 měsíců zpět #44841 od naWry
Já jsem měl taky dlouho dilema, hodně jsem se pídil po Metz Tourance EXP a už se ta guma špatně shání s rozumným DOT.
Nakonec jsem pořídil Metz Tourance , vzhledme k tomu že polňačky atd mi není cizé.

Pořídil jsem na zde již doporučeném eshopu PNEU Peterka

Zde mi dokázali zaručit DOT a také i spoštou to bylo nejlevnější.

Už jsem i přezul, udělal generálku na sezónu tak teď jen to sluníčko, ať je venku aspoň nad 10°C =)

Howgh !

Více
3 roků 7 měsíců zpět #44849 od tom.kh
tom.kh replied the topic: Nové Metzeler Tourance Next
A co je pro tebe už staré DOT? Nekdy je hoňka za rádoby čerstvou gumou na turistické moto dost mimo... Pokud je DOT do 5ti let stáří, správně skladována a ještě nebyla nasazena - rozježděna, tak je považována za 100%, po rozježdění se spustí chem. reakce ve směsi a guma stárne i když nejede...

Více
3 roků 7 měsíců zpět #44850 od naWry
Co jsem sehnal, bylo přes 4 roky staré. Což už se mi zdá za hranou.
Určitě věřím tomu, že při správném skladování atd ta guma udělá stejnou muziku, ale bylo mi to proti srsti, dát stejné peníze za 4 roky starou gumu, když sem měl gumy z poloviny roku 14.
Ale na druhou stranu, správné skladování nijak neohlídáš, tak jedině DOT můžeš ohlídat.

Více
Moderátoři: Roman JakubMates