file Question Nové Metzeler Tourance Next

5 roků 2 měsíců zpět #34505 od petan79
petan79 created the topic: Nové Metzeler Tourance Next
Zdarec chlapi,

co říkáte na nové Tourancky Next? Čeká mě teď po zimě výměna pneu, tak jsou mým horkým kandidátem. Má to být nástupce EXPček. Jezdím 99% na silnici, tak by to pro mě mohla být dobrá volba :good:
V zátáčkách már rád pocit jistoty a bezpečí :) a tyhle gumy by to mohly spňovat. Výdrž bude snad lepší než u EXP.
Navíc to ti kluci němečtí budou montovat na nové GS www.tyrepress.com/News/1/18/metzeler_tou...ke_intermot_bow.html

This message has an attachment image.
Please log in or register to see it.

Poděkovali: Mesiee

Please Přihlásit se to join the conversation.

Více
5 roků 2 měsíců zpět #34508 od foky
foky replied the topic: Nové Metzeler Tourance Next
Vypadaj dobře - nějaký další info ZDE . Jsou to pneu určené hlavně na silnici.

Slibují vylepšný nájezd oproti EXP :good:

Cena bohužel už tak slavná není :no: jenom zadní o cca 500,- dražší než klasicka Tourance.

Více
5 roků 2 měsíců zpět #34510 od E-Ryc
E-Ryc replied the topic: Nové Metzeler Tourance Next
Neni ten vzorek trochu ridky (ve smyslu, ze za deste nebude moc dobre odvadet vodu)?

Více
5 roků 2 měsíců zpět #34511 od Roman Jakub
Roman Jakub replied the topic: Nové Metzeler Tourance Next
Taky mě to napadlo. To s tou vodou. Ale snad to mají soudruzi dobře spočítané :laugh: ;-)

Více
5 roků 2 měsíců zpět #34512 od petan79
petan79 replied the topic: Nové Metzeler Tourance Next
Na vodě, pokud možno, nejezdím. A když mě to náhodou někde chytne, tak stejně jedu jak pos..., takže by to mělo být OK :-) Jde mi hlavně o to, aby se stím člověk nebál trošku sportovněji v zatáčkách a aby měly nějakou slušnou výdrž, ale to ukáže až čas.
Původně jsem zvažoval Trail Attacky, ale tam mě zas odrazují ty všudezmiňované vibrace v řidítkách kolem 50-70 km/h :-(

Více
5 roků 2 měsíců zpět #34514 od Radim_C
Radim_C replied the topic: Nové Metzeler Tourance Next
jste se nějak těma špuntama zmlsali ;-)
silniční gumy nejsou samá drážka a problém jsem na vodě neměl (Michelin Pilot Road)
já bych se toho nebál ... teda takhle od stolu :)

a při mé smule bych nikam nedojel, poněvadž vždy aspoň trošku prší

Více
5 roků 2 měsíců zpět #34517 od tom.kh
tom.kh replied the topic: Nové Metzeler Tourance Next

petan79 napsal: Na vodě, pokud možno, nejezdím. A když mě to náhodou někde chytne, tak stejně jedu jak pos..., takže by to mělo být OK :-) Jde mi hlavně o to, aby se stím člověk nebál trošku sportovněji v zatáčkách a aby měly nějakou slušnou výdrž, ale to ukáže až čas.
Původně jsem zvažoval Trail Attacky, ale tam mě zas odrazují ty všudezmiňované vibrace v řidítkách kolem 50-70 km/h :-(

Mám několikrát odzkoušené klasické Tourance a myslím že sporovněji v zatáčkách ta guma umí bez problémů jezdit... Spíš je to o tom, kde má člověk tu svojí "hranici", jak moto vede a jak má nastavený podvozek. Ty gumy udrží nesmysl... Tourance EXP jsou hned pryč, znovu jsem je už nedával. Nejsou špatné, ale nájezd 6 tis. je fakt málo na cestovní gumu.

Více
5 roků 2 měsíců zpět #34520 od petan79
Já vím, všude jsou klasické Tourancky vychvalované a hlavně, co se týká výdrže, ale psychicky na mě ty "špalky" působí tak nějak míň stabilněji, než třeba Conti TA, nebo zde zmiňované Next.

Více
5 roků 2 měsíců zpět #34522 od Petr Podařil
Petr Podařil replied the topic: Nové Metzeler Tourance Next
Myslím, že ježdění v zatáčkách není ani tak o gumách (ty snesou většinou víc než si člověk myslí), ale je to hlavně o tý psychice.
Je tady mezinámi několik kluků, kteří jezdí na špalkách a přesto dokážou v zatáčkách brousit stupačky (...já teda ne :blush: ) a někomu nepomůžou ani okruhový gumy ;-)

Více
5 roků 2 měsíců zpět #34524 od petan79
Jo jo, naprosto souhlasím. Jen jsem chtěl říct, že s tou silničnější gumou si bude hlava tak nějak jistější :-)

Více
5 roků 2 měsíců zpět #34527 od lobo6
lobo6 replied the topic: Nové Metzeler Tourance Next
Když hlava ovládá rozklepané ruce na obyčejné motorce tak stejně sebelepší pneumatika nepomůže.

Ty Next pneumatiky jsou upečené přímo pro toho vodního Bramboráka, taky na něm byli v Lipsku obuté, tak jestli náhodou budou fungovat jen s elekronikou co řídí dnešní motorky :laugh:

Více
5 roků 2 měsíců zpět - 5 roků 2 měsíců zpět #34542 od traxxas
traxxas replied the topic: Nové Metzeler Tourance Next

petan79 napsal: Jo jo, naprosto souhlasím. Jen jsem chtěl říct, že s tou silničnější gumou si bude hlava tak nějak jistější :-)

Máš úplnou pravdu. Vzhledem k tomu, že jsi avízoval, co jsi za typ jezdce, tak se divím, jak ti tady podsouvají jejich názory a vyvrací tvoje. Kdyby nebyl rozdíl mezi silniční a terénní gumou, tak by asi všichni vyráběli to samé. Samo, že rozdíl je, ale někteří potřebují kompromis,advanture gumu a dobře vnavržená a vyrobená toho umí mnoho, více než mnoho z nás potřebuje. Jelikož jsem také typ silničního jezdce a mohl si ozkoušet (jezdil jsem je) jak klasický tourancky-mimochodem na ten účel, pro který byly zkonstruovány asi nejlepší guma, tak silničky, tak zatím nemám problém v rozhodování=silničky. Mimochodem ty TA nejsou vůbec špatné, tedy alespoň já s nimi problém nemám. Kdyby se nerozjel boom kmitání řídítek, tak jsem to ani nevěděl=nepostřehl. Když jsem se je jal trestovat za účelem kmitání, tak se to projevovalo pouze v rychlosti okolo 60km/hod a pouze při puštěných řídítkách=tzn v deceleraci. Stačilo se dotknout jedním nebo dvěmi prsty kraje řídítek a kmitání v této rychlosti bylo pryč.

The Truth Is Out There
Poslední úprava: 5 roků 2 měsíců zpět od traxxas.

Více
5 roků 2 měsíců zpět #34544 od petan79
Traxxasi, ve všem s Tebou souhlasím :good: Já ty diskuze ohledně kmitání TA četl a celé to podle mě vzniklo, že se chtěl jednoho krásnýho dne někdo v 50 km/h podrbat na k...., pustil řidítka, který se lehce rozkmitaly a vznikla kolem toho obrovská panika :-) Bez držení nejezdím a btw, řidítka se mi lehce klepaly v této rychlosti i s originál Bridgestonkama (když jsem se drbal :-))). Uvidím, jak na tom budou nové Next s cenou a rozhodnu se mezi nimi a TA. Nejspíš ale půjdu do těch Next, otestuju je a napíšu sem nějaké info.

Více
5 roků 2 měsíců zpět - 5 roků 2 měsíců zpět #34574 od traxxas
traxxas replied the topic: Nové Metzeler Tourance Next
Petane 79, docela se těším, pokud koupíš tu novinku, jestli napíšeš svoje postřehy. Ty gumy na fotce nevypadají vůbec špatně. No uvidíme, myslím, že celkem brzy, jak se chovají. Na výdrž už si budeme muset chvilku počkat.Tož šťastnou ruku při výběru.
PS: a na motorce a nejenom na ní, je to hlavně o psychice a chápu tvou volbu. Proč do toho nejít, když to tak cítíš..... ;-) :good: Proč sám sebe přesvědčovat, že ostatní říkali, že špalky atd jsou taky super, když to tak uvnitř necítíš? Pak vzniká psychický blok a to je naprdlačku.... :-(

The Truth Is Out There
Poslední úprava: 5 roků 2 měsíců zpět od traxxas.

Více
5 roků 2 měsíců zpět #34583 od Miras
Miras replied the topic: Nové Metzeler Tourance Next
I já jsem zvědavý jak dopadnou v Petanově testu,v případě že si je nazuje.Mám nazuty Trail Wing z výroby,a mají najeto 10 000 km.Pokud najedu letos něco kolem 10 000km jako vloni, tak se budu muset rozmýšlet jaké pneu.Zatím jsem nakloněn pro Continental TA,a tyto vypadají také velice zajímavě.Pro můj způsob cestování, tedy 99% silnice,by to mohla být dobrá volba. :yes:

Více
Moderátoři: Roman JakubMates