file Question Ukrajina - máte někdo tip, čemu se vyhnout?

7 roků 3 měsíců zpět #21895 od Honzaaaa
Honzaaaa created the topic: Ukrajina - máte někdo tip, čemu se vyhnout?
30.7. jedeme s Bačaukim na Ukrajinu a potažmo balkán... Slyšel jsem, že na Ukrajině je přebujelá korupce, pokuty za nesmyslné přestupky a pod.. Chci se zeptat, kdo má jaké zkušenosti a tipy, čemu se případně vyhnout, příp. návody, jak s nimi vyběhnout...

Taky mě zajímají tipy na zajímavá místa, co tam navštívit apod... Pište, stejně se v práci flákáte... :-)

Please Přihlásit se to join the conversation.

• Honzaaaa
  • Avatar uživatele Honzaaaa Topic Author
  • Super borec
  • Super borec
Více
7 roků 3 měsíců zpět #21902 od traxxas
traxxas replied the topic: Re: Ukrajina - máte někdo tip, čemu se vyhnout?
Korupce? Co to je?..... :laugh: :laugh: :laugh: A na Ukrajině?...Neslýchané!! To jsou nějaké pomluvy, ne???
Vyhnout? Policajtům!!!
Jo a vemte si sebou hodně $ nebo €......... :laugh: :laugh: :laugh: :laugh: :laugh:

The Truth Is Out There

Více
7 roků 3 měsíců zpět #21903 od Honzaaaa
Honzaaaa replied the topic: Re: Ukrajina - máte někdo tip, čemu se vyhnout?
Kamarád se právě vrátil a povídal veselé historky. O pokutě za přejetí plné čáry na silnici, která neměla ani asfalt apod... :-) Ale říkal, že na bočních silnicích - druhá třída - se poliši nevyskytují... Zajímají mě spíše tato info... Taky, jestli už jim někdo ujížděl, což podle kamaráda je jedna z možností, jak se placení vyhnout. Ujeli zastavující hlídce a nikdo po nich nešel....

• Honzaaaa
  • Super borec
  • Super borec
Více
7 roků 3 měsíců zpět #21938 od Kuba
Kuba replied the topic: Re: Ukrajina - máte někdo tip, čemu se vyhnout?
Vyhni se celý Ukrajině :laugh:

Více
7 roků 3 měsíců zpět #21940 od martin k
martin k replied the topic: Re: Ukrajina - máte někdo tip, čemu se vyhnout?
N aposledy co sem tam byl,tak na hranicích se celníkovy nelíbil kámoš.Došlo na foukání do čepice-což sme považovali za legrační historku z minulosti-dokud sme nezjistili,že je to fakt.Čujem vodku-povídá-Stálo ho to 50 euro.Samozřemně neměl nic.A koho myslíš,že to zajímalo.Ale napadla mě jedna věc.Někde si najít jejich sazebník pokut.Při jejich bídě by neměl být problém pokutu zaplatit.Ale musel bys vědět,kolik je to pro ukrajince.Taky prej mají nějakou protikorupční linku,která by taky mohla trochu pomoct-pokud s ní pohrozíš.
Jinak ukrajinci nad 40 let jsou super lidi,kteří tě pohostí vším,co mají,pokecají,vožerou tě,nechají tě spát ve své posteli a ráno ti to spočítají na ůplně směšnou částku.Ti mladí jsou agresivní,věčně nažraná sebranka na postřílení.Pozor-hned za Ublou u té hospody-tam sme měli vážný konflikt.Jedu rumunsko,ukrajina je pěkná,ale negativa převládají. m

Více
7 roků 3 měsíců zpět #21941 od Honzaaaa
Díky, věřím, že nebude tak zle.. :-) Teď se vrátili další kamarádi a bez jediného problému.. Každopádně každá rada nad zlato. Pak jedeme taky Rumunsko, potažmo podél moře až do Řecka a dom... :-)

• Honzaaaa
  • Super borec
  • Super borec
Více
7 roků 3 měsíců zpět #21944 od Steh
Steh replied the topic: Re: Ukrajina - máte někdo tip, čemu se vyhnout?
Na Ukrajině jsem ujel 50 KM, 3x mě zastavili policajti, obrali mě o 50 eur. Byl jsme znechucen a jel zpátky na východ Slovenska ...(jakmile viděli nabalenou motorku, viděli peníze. stavěli mě okamžitě a až pak si vymýšleli co jsme spáchal)
Po zkušenostech s policii jsme přejel na silničky 2-3 třídy a tam byl klid.
Nastuduj si svoje práva a pokud na to budeš mít žaludek a čas tak nemusíš platit nic :-)

Letos jedu Rumunsko, snad tam bude líp :-)

Více
7 roků 3 měsíců zpět #21947 od Honzaaaa
Dík za info, také jsem slyšel, že silničky druhé třídy jsou v pohodě.. No, už tak nějak plánuji trasu, hodím to trošku bokem.. :-)

• Honzaaaa
  • Super borec
  • Super borec
Více
7 roků 3 měsíců zpět #21973 od Petr Podařil
Petr Podařil replied the topic: Re: Ukrajina - máte někdo tip, čemu se vyhnout?
Ahoj, možná se spíš obrať na Libora Martínka (Trinidad), buď tady nebo možná na vstrom.cz
Ten má projeto celý bývalý SSSR a zkušeností s nima, jako nikdo jiný tady.

Více
7 roků 3 měsíců zpět #21980 od Brett
Brett replied the topic: Re: Ukrajina - máte někdo tip, čemu se vyhnout?
Kdyz budou chtit, tak si stejne neco najdou:-) Sazebnik pokut ti ukazou, kdyz budes chtit (pred tydnem jak sem tam byl me ukazovali sazbu za prejeti plne cary =820 hriven ) :no: Ale, ze by si neco vylozene vymysleli to zatim ne, spis ten prestupek zvelicuji. Vezmou si te vzdy bokem a vyhrozujou i odebranim ridicaku. Docela funguje,ze si jako zavolas na konzulat a preptas se na vysi pokut za dany prestupek . Bacha na alkohol ten je od 2500,- hriven a mozno i soud a kdyz budes dychat zkontroluj si trubicku,zda je nepouzita. Ale neboj, vzdy se te zeptaji zda to chces "neoficialnoje" :-) Pak se s nima dohadujes kolik jim das a byva to tak tretina z navrhovane pokuty.Jinak na bocnich cestach jich moc neni. Jinak hlavne na Moldavskych hranicich maji specialitu, ze musis zastavit na te care stop co je 5 metru pred tou jejich budkou jinak to mas za 50,-Eur. Tak hodne stesti a bez nehod .

Více
Moderátoři: Roman Jakub