× Koupím motorku, díly, cokoli

file Question Vyhřívané gripy

5 roků 10 měsíců zpět #31807 od tom.kh
tom.kh replied the topic: Vyhřívané gripy
Někdo používá lak na vlasy, někdo origo lepení. Mě se dlouhodobě osvědčilo lepidlo na odpadní trubky (např. Marley). Používal jsem několika lidem a no problem a případně jde i grip sundat. Záleží jak jde grip ztuha na řidítko, většinou stačí nepatrné množství.

Please Přihlásit se to join the conversation.

Více
5 roků 10 měsíců zpět #31833 od Frantaaaa
Frantaaaa replied the topic: Vyhřívané gripy

Kokin napsal: Saita II jsou dobrá volba - jsou ve slevě (můžu objednat u Louise a do 2 týdnů budou) a hlavně mají analogový ovladač (kolečko), který se téměř nerozbíjí (na rozdíl zejména od digitálních Oxfordů). ;-)

Ahoj :) Taky o nich už delší dobu přemýšlím,mohl bys mi dát vědět na kolik by mě vyšli?Objednal bych je rád přes tebe.Jo a myslíš,že jsou teda kvůli tomu analogovýmu kolečku lepší než ty oxfordy?Kamarádovi se u nich(oxfordů)za necelej rok uplně rozblemcali ty gumový gripy,ale jinak jsou s nima lidi převážně spokojený.....tak nevím :cry: :)

• Frantaaaa
  • Borec
  • Borec
  • HLAVNĚ VOPATRNĚ 8))
Více
5 roků 10 měsíců zpět #31834 od Kokin
Kokin replied the topic: Vyhřívané gripy
Saita teď vyjdou na 750,- Kč. Kdo chce, tak musí napsat, abych ho přidal na seznam.

Jestli jsou lepší než Oxfordy ale upřímně nevím - najdeš lidi co jsou spojený s jedněma i druhejma. Problém je v takových případech totiž jako vždy - každý přirozeně chválí to co sám má (a funguje mu) a leckdy i mírně nekriticky, ale to beru. Nicméně to jsou většinou jednostranné informace typu, já mám X a jsou nejlepší. Málokdo může napsat měl jsem X a dobrý bylo tohle, pak jsem jezdil s Y a u nich bylo lepší tohle a naopak tohle ne...

Musel by to napsat někdo, kdo jezdil postupně oboje, aby to bylo objektivní - najde se někdo takový? Cizí zkušenosti jsou k nezaplacení.

Co já vím, tak u Oxfordů se dlouhý roky řeší výměny jednotek, sem tam i hefty samotné - ale už jsem to psal, pokud nemáš smůlu na problémový kus, tak majitelé Oxfordů jsou spokojený a doporučují dál. Svého času to bylo opravdu víc jako loterie a opakované výměny regulátorů, vypínání když to mělo topit, nezapínání vůbec, občas vybitá baterie - to všechno jsem slyšel přímo od majitelů. Ale zase už tady kluci psali, že se to lepší a lepší - na dvěstě kusů pár reklamaci (jestli to nepletu), to je v toleranci současné produkce elektroniky.

U Saita se celou dobu řeší většinou velký skok mezi jednotlivými stupněmi a evergreen býval svého času "samo-domo" zásah do regulátoru. Takové to "jednička málo, dvojka zase moc".

Z mýho pohledu je to jednoduchý - Oxfordy nemám ani já, ani německý Louis v sortimentu, takže je nemůžu nabídnout, byť jsem zájem prodávat je měl, ale trochu složitá komunikace s továrnou i dovozcem (tedy továrna komunikuje, dovozce neodpoví ani na email).
A ani jsem je na vlastní motorce nikdy neměl, roky dávám na motorky Saita. Oxfordy jsem jenom zkoušel kvůli ovládání a několikrát i proměřoval u majitelů ty nešťastné zlobivé jednotky, takže já objektivní názor nemám - já viděl vlastně vždycky jenom ty nefunkční kusy.

Na objektivní vyzkoušení by bylo lepší zkusit na motorce oboje - třeba průměr heftu (někdo radši tlustší, někdo naopak), ovládání zapínání apod.

Budu rád, pokud napíšou i ostatní něco k heftům, kdo má zkušenosti... Třeba se časem dokopu i k anketě, ale to není tolik vypovídající.

VSTROMKLUB.CZ administrátor.
www.gipro.cz - www.moto-doplnky.cz - www.1-bike.cz

Více
5 roků 10 měsíců zpět #31835 od Frantaaaa
Frantaaaa replied the topic: Vyhřívané gripy
Děkuju ti za vyčerpávající odpověď :)
Skočím po těch Saitách od tebe(cena je fakt super!!),tak až je budeš objednávat,objednej prosím pár i pro mě.Jestli to není problém,můžu se pro ně klidně stavit k tobě do práce,abys je nemusel posílat,nebo ťi pošlu adresu.
Ještě jednou díky a těším se :good:
jo ještě jedna věc,nevím jestli jsem to správně pochopil,ale jestli jsou jendny tlustší,tak chci ty :yes:

• Frantaaaa
  • Borec
  • Borec
  • HLAVNĚ VOPATRNĚ 8))
Více
5 roků 10 měsíců zpět - 5 roků 10 měsíců zpět #31842 od traxxas
traxxas replied the topic: Vyhřívané gripy

Kokin napsal: Musel by to napsat někdo, kdo jezdil postupně oboje, aby to bylo objektivní - najde se někdo takový? Cizí zkušenosti jsou k nezaplacení.

[/u][/b]

No já jsem si ozkoušel jak Oxfordy, tak SAITO-I tak SAITO II.Oxfordy jsem měl na jedné z minulých motorek, už jsem to s nimi koupil a problémy byly. Hlavní slabinou Oxfordů v mém případě byla jejich nespolehlivost ve spínání. Byl cvak na ovladači OK nebo nebyl? topí/netopí? reguluje/nereguluje? vypíná/nevypíná. Takže po všech těch nervech s nimi jim nakonec odešly do věčných lovišť ty membránky na ovládacích tlačítkách (jakby také ne, tehdy to bylo časté i u jiné elektroniky se stejným ovládáním) a bylo rozhodnuto o výměně za jiné, už ne Oxfordy. V té době totiž řešili další 2 kamarádi problémy s Oxfordy a to buď novými nebo zánovními v záruce, ale problémy tak široké škály, že OK byly snad jenom kabely (nefunkčnost ovládání, deformace gripů). Došlo tehdy na SAITO_II (on vlastně ani jiný výběr už nebyl) a motorku jsem nakonec prodával s nimi, plně funkčními. SAITO_II má výhodu oproti SAITO_I v jednom stupni regulace navíc. Teď mám SAITO_I a opět spokojenost, jen mi tam schází ten jeden stupeň regulace navíc z těch dvojek.SAITO_I jsem koupil náhodou, chtěl jsem dvojky, ale zrovna tehdy nebyly. Ovládání za jízdy v rukavicích i se zkřehlými prsty je snazší a příjemnější. Chybějící ochrana při vypnutém motoru proti vybití accu mi nevadí. Stačí je připojit na spínaný kontakt. Je pravda, že jsem za tu dobu zaregistroval i troje nebo čtvery Oxfordy, které klukům fungovaly bez problémů. Takže asi tak, tolik moje zkušennost.Kdybych po těch létech jízdy s vyhřívanými hefty šel kupovat další, tak to budou opět SAITO_II, tedy pokud někdo nepřijde s něčím lepším. Věřím, že ti, kteří kápli na fungující Oxfordy, že jsou s nimi spokojeni, také proč ne. Ale já už sázku do loterie znovu absolvovat nebudu, protože jedna vlastní zkušenost a 3 přenesené a sdílené mi stačí. Ještě bych doplnil, že zatím jsem se nesetkal, aby mi někdo ze známých, co je také používají, řekl, že mu SAITO nefungujou nebo ho zlobí. Ovšem vzhledem k zákonu pravděpodobnosti, se takové musí vyskytnout, že?
Poznámka na konec: kromě subjektivně málo stupňů regulace u SAITO-pro někoho jsou 3 (SAITO_I)nebo 4 (SAITO_II) málo, hodně záleží na použitých rukavicích, jejich stáří/opotřebovanosti/propocení a zda má namontované chrániče heftů nebo nikoli a samozřejmě na okolní teplotě/vlhkosti a rychlosti.
Docela by mě zajímalo, zda je někdo takový, kdo si koupil Oxfordy opakovaně a neměl s nimi problém a ani ho nezaregistroval ve svém okolí.
PS: ať dělám, co dělám, nedaří se mi zbavit toho italicu v odpovědi.... ;-) :P :)
(Itala jsem smazal ;-) Kokin)

The Truth Is Out There
Poslední úprava: 5 roků 10 měsíců zpět od Kokin.

Více
5 roků 10 měsíců zpět #31852 od Breta
Breta replied the topic: Vyhřívané gripy
Zdravím,
hledal jsem ve foru něco o montáži gripů na stroma, ale nic jsem nenašel. Protože jsem si koupil u Louise Saito II a relátko, chtěl jsem požádat o pár rad, jak na to.
Je potřeba upravovat rokojeť plynu ?
Kam nejlépe připojit relátko, aby seplo až po otočením klíčku ?

Jestli je to už někde napsané, tak mě nakopněte správný směrem. Díky

Breta

Více
5 roků 10 měsíců zpět #31855 od Staník
Staník replied the topic: Vyhřívané gripy
traxxas > Dnes se Oxfordy s ovládáním s "membránkama" snad už ani neprodávájí, tzn. uváděná závada již nehrozí. Mě dnes dorazily nové Oxfordy a světe div se...zase fungují jak mají ;-)

Více
5 roků 10 měsíců zpět #31859 od Kokin

Breta napsal: Zdravím,
hledal jsem ve foru něco o montáži gripů na stroma, ale nic jsem nenašel. Protože jsem si koupil u Louise Saito II a relátko, chtěl jsem požádat o pár rad, jak na to.
Je potřeba upravovat rokojeť plynu ?
Kam nejlépe připojit relátko, aby seplo až po otočením klíčku ?

Jestli je to už někde napsané, tak mě nakopněte správný směrem. Díky

Breta

Pro montáž poučítej s tím, že pravá rukojeť bude potřebovat "vyfrézovat" do kuželu, abys jí navlíknul na ten plast plynové rukojeti a nekoukala ven - stačí buď nožem, nebo pilníkem jí upravit do kónusu (přiměřeně opatrně, abys to nepřehnal moc dovnitř a nepřerušil vinutí).
Levý musíš přilepit, vlastně čímkoliv od Chemoprénu, přes lepidla na plastové trubky...
No pro připojení elektriky můžeš s výhodou použít ten originální konektor za chladičem, nemusíš pak dávat ani relátko (popsáno v tomto tématu dříve). Pokud ten konektor nechceš používat, tak kabely nejlépe protáhnout pod sedlo a tam vzít do relátka přímo od baterie a spínaný kontakt vezmi z nějakého tenkého oranžového kabelu zpod pojistkové skříňky, proměř si to aby byl opravdu spínaný a to i s dálkovými světly. Pak to budeš mít v pohodě a relátko můžeš chytnout šroubkem třeba zvenku na kaslík, místa je tam dost (pokud máš ABS, tak pak třeba pod boční plast chytit stahovacím páskem k podsedláku). Určitě nikdy NEDOPORUČUJU žádné hefty dávat přímo na baterku, to platí i pro Oxfordy či ostatní - jakkoliv můžou mít deklarovanou ochranu před vybitím, když selže máš problém (a nikdo nepotřebuje ohřívat řidítka, když na motorce nejede).

No a klasicky nakonec Japonec - když to bude vypadat složitě, nebo si netroufáš, tak se domluv na montáží s Matesem ;-)

Poděkovali: Breta

Více
5 roků 10 měsíců zpět #31861 od Kokin

Staník napsal: traxxas > Dnes se Oxfordy s ovládáním s "membránkama" snad už ani neprodávájí, tzn. uváděná závada již nehrozí. Mě dnes dorazily nové Oxfordy a světe div se...zase fungují jak mají ;-)

;-)

A mimochodem co je vlastně teď aktuální model u Oxfordu?

Tady mají Oxfordy Sport a vypadají s membránama:

This image is hidden for guests.
Please log in or register to see it.

a tady zase nějaké s kolečkem..?

This image is hidden for guests.

A přitom stojí podobně (přes 1.700,-)...

Více
5 roků 10 měsíců zpět - 5 roků 10 měsíců zpět #31862 od Staník
To bude nějakej starší obrázek. :yes: Dnes prodávané sady by měly vypadat takto (popř. s tím kolečkem):

This message has an attachment image.

Poslední úprava: 5 roků 10 měsíců zpět od Staník.

Více
5 roků 10 měsíců zpět #31864 od marselus
marselus replied the topic: Vyhřívané gripy

Staník napsal: To bude nějakej starší obrázek. :yes: Dnes prodávané sady by měly vypadat takto (popř. s tím kolečkem):

Ano přesně tyhle jsem montoval na mašinu i já. A měl jsem je taky skladem v e-shopu za 1400 kč ale za tu cenu se po těch pár sadách co jsem měl na skladě jen zaprášilo a nejsem schopem v současné době se dostat na tu cenu. V alpách v dešti při cca 10 stupních se mi fakt osvědčily. A hřejou tak ,že na třetí poloze to už až nepříjemné pálí po delší době. Zase rychleji shnou rukavice :)

Nevěř ostnatému drátu, byť se stokrát tvářil jako stonek růže.
-Karel Kryl-

www.marselus.com

Více
5 roků 10 měsíců zpět #31872 od Staník
Já jsem včera koupil (a před chvílí namontoval) tento model:

Nejlevněji jsem je našel za 1650,- :-(

No a když je moto rozdělaná tak tam půjdu ještě někam přidělat ten Stebel Nautilus...ale že toho místa tam moc není :-( .

This message has an attachment image.

Více
5 roků 10 měsíců zpět #31873 od Kokin
No jo, těžká věc s cenama, když distributor dělá hluchýho na dotazy o prodeji :-(

Více
5 roků 10 měsíců zpět #31874 od traxxas
traxxas replied the topic: Vyhřívané gripy
Takže ty nové Oxfordy, když nemají membrány, tak co vlastně mají? Ty tlačítka jsou z vodivé gumy? :)

The Truth Is Out There

Více
5 roků 10 měsíců zpět #31877 od Staník
Pod tou gumou jsou normální spínače, On/Off je dvoupolohový, tzn. když vypnu přívod el. klíčkem při zapnutém vyhřívání, tak po zapnutí klíčku gripy zase topí (i když vždy na nejnížší stupeň, bez ohledu na to co bylo nastaveno předtím). Myslím, že starý model s "membránama" bylo třeba vždy zapínat znovu.

Více
Moderátoři: Roman Jakub