file Question Letecký den ve Swansea

8 roků 7 měsíců zpět #4361 od Stanley
Stanley created the topic: Letecký den ve Swansea
Dnes jsme měli ve Swansea ve Walesu letecký den. Původně měl trvat dva dny ale páteční přehlídka byla zrušená pro silný déšť. Nebylo to nic velkého tak jak to známe od nás z ČR, spíše taková místní akcička. Celé to trvalo asi 4 hodinky ale stálo to za to...

This attachment is hidden for guests.
Please log in or register to see it.

This image is hidden for guests.

This message has attachments files.

Please Přihlásit se to join the conversation.

• Stanley
  • Avatar uživatele Stanley Topic Author
  • Borec
  • Borec
  • DL 650 A
Více
8 roků 7 měsíců zpět #4362 od Stanley
Stanley replied the topic: Re:Letecký den ve Swansea
a ještě jedna...

This attachment is hidden for guests.

This message has attachments files.

• Stanley
  • Borec
  • Borec
  • DL 650 A
Více
8 roků 7 měsíců zpět #4363 od Stanley
...a poslední...

This message has an attachment file.

• Stanley
  • Borec
  • Borec
  • DL 650 A
Více
8 roků 7 měsíců zpět #4365 od Pavel
Pavel replied the topic: Re:Letecký den ve Swansea
No paráda. Letos byla Roudnice Memorial air show a tam byla jako obvykle B-25 Mitchel, Spitfire, ruský Jak a De Havilland Vampire - proudový. Jindy tam býval i Hurricane.
To jsem takhle kdysi byl s flintou venku v revíru a nad hlavou v nevelké výšce letěly tři letadla. Nestačil jsem zírat, když vidím na dálku rozeznatelné "invazní pruhy" a byl to B-25, Spitfire a Hurricane. Prostě nádhera. Do Roudnice jsme jezdili často. Jen letos to zrovna nevyšlo.
Mám letadla rád, byl jsem na leteckém dnu ve Fairfordu i v Le Bourget.
Ve Fairfordu tehdy lítal i Concorde a B-1 B.

Více
8 roků 7 měsíců zpět #4366 od Felotron
Felotron replied the topic: Re:Letecký den ve Swansea
na masinky z druhe svetove bychse mrknul docela rad ;)

Pavel: Kdysi jsem byl na CIAFu v Hradci, stal jsem u zalozniho pasu a primo nade mnou prolitala B-1 na forsazi. To byl zazitek :good: :)

Více
8 roků 7 měsíců zpět #4367 od Mates
Mates replied the topic: Re:Letecký den ve Swansea
Je to paráda,jsem velký nadšenec,ale hlavně plastic lepič.Jinak v roudnici jsem byl no prostě zážitek NO COMENT,ten rusak byl Jak-3,B-25 nelítala(veliká škoda),naše armáda tam vystrčila taky růžky a super,spiťák byl ten poslední výroby Mk.19,6 listý a motor pěkně nadupaný,podle mě Jak se představil nejlíp,až na tu spotřebu,byla největší :laugh:

Více
8 roků 7 měsíců zpět #4371 od Pavel
Jo Ondro - tohle je zážitek. Byl jsem na vojně na letišti nad Staňkovicema - Korea a to na STS-ce - rakety pro letadla a pak na TOP - opravny letadel - u motorářů na MIGu-29.
Stál jsem pár metrů u MIGu-29 při motorové zkoušce - forsáž jednoho motoru. Připoutáno silnými lany a zaklínováno zubatýma klínama - ty klíny při přidání plynu udělaly pěkný rýhy do betonou na stojánce. Fakt zážitek, když rachotem praská vzduch.

Více
8 roků 7 měsíců zpět #4373 od Felotron
Jo, to se holt nezapomina :v: Kdyz jsem jako mensi jezdival na letecky dny, tak jak to nemelo forsaz, nebyla to ukazka :D na vrtulniky jsem se odmital divat... :laugh:

Skoda ze uz ty MiGy nemame :'( Uzasny byl letecky den v Caslavi, kdyz se loucili s dvacetjednickama.

Více
8 roků 7 měsíců zpět #4380 od Stanley
Bylo to moc hezký kluci. A ten zvuk motoru Rolls-Royce! :clapping: V Británii mají vzpomínkový let složený ze Spitfiru, Hurricanu a Lancasteru. Byl tam i P51 Mustang. Pěkné pokoukáníčko.

Na jednadvacítky jsme se chodili v noci dívat na letiště Slatina v Brně. Krásně byla vidět a i pěkně slyšet forsáž. Esenbáci nás na začátku vždycky kontrolovali ale pak už nás znali a dali pokoj. Škoda že jsou vojáci z Brna pryč. :cry:

• Stanley
  • Borec
  • Borec
  • DL 650 A
Více
8 roků 7 měsíců zpět #4389 od Pavel
Máme mnoho společného. U nás když lítali akrobačku kdykoliv při nácviku, tak z letiště točili okruh právě nad Staňkovice a my s tátou (poslední barák v obci) jsme to měli jako na dlani. To při stavění baráku lopaty vždy vypadly z rukou a máti na nás z okna jen nadávala, že už zase neděláme. (původní bytovka, kde jsme bydleli byla cca 150 metrů od místa stavby. )

Jo, letiště bylo skvělý, mám z toho aspoň pár foteček. Už v přímači na vojně jsem byl po nějakých 14-ti dnech v ostrém MIGu-29 s podvěšenýma raketama v hangáru č. 1 - hotovost. No a když přilítli amíci s F-111, tak jsem focený v otevřený pumovnici i s pilotem, který má brýle - neuvěřitelné. My v LTpákách (montérkách) a on v kombinéze.

Letiště mě provázelo celým životem od brzského dětství až do konce vojny. Konec roku 1993 byl koncem i letiště Korea. :cry:

Více
8 roků 7 měsíců zpět #4398 od Felotron
Toho Brnenskyho letiste je skoda - to mohlo byt dobry misto k zivotu. Kazdopadne Zatec je na tom hur... kdyz vytrhali beton :cry:

Více
8 roků 7 měsíců zpět #4403 od Pavel
Ondro - už tam není nic. Jen dvě japonský firmy na LCD panely a TV. Prostě děs a hrůza. Jsem přesvědčenej, že letiště zaměstnávalo mnohem víc lidí. No a to zeštíhlování armády dopadlo asi na téměř vše. Co lítání??? Ještě lítáš???
Už jsem dlouho nad náma nic neviděl. Naposledy teda toto:

To asi nebyl nikdo od vás, že??? :laugh: :P :v:

Více
8 roků 7 měsíců zpět #4404 od Felotron
Tak to od nas nikdo opravdu nebyl ;)

Jinak delam furt to samy a na svuj slib jsem nezapomnel - jen se zatim nedal splnit :(

Od zari budu pusobit 2 mesice v Praze, tak predpokladam, ze o nejakem viknedu sa zastavim a projedem trasu vyjizdky LPS2008 ;) Ted nic nestiham a navic motorka je mimo provoz - garancka+gumy+garancka...

Více
8 roků 7 měsíců zpět #4411 od Pavel
Dobře, budu se těšit. Spřízněnou duši a navíc dobrého parťáka vždy rád uvidím. Jezdíme s Karlem nahoru kdykoliv, i v únoru. To pak určitě stihneme. :v:

Více
8 roků 7 měsíců zpět #4413 od Felotron
Super ;) Pocitam s policejnim doprovodem :P

Více
Moderátoři: Roman Jakub