file Question Itálie - okolí Benátek

9 roků 4 měsíců zpět #4212 od Kokin
Kokin created the topic: Itálie - okolí Benátek
Protože jsme byli tento víkend já s Janou a s Matesovými u Benátek, protože jsme spojili únavnou cestu pro sirény Stebel s relaxací, tak trochu dojmů.

Ačkoliv je tam docela vedro, tak tam jezdí motorek dost, hlavně ráno a odpoledne / večer. I Stromíků jsme viděli docela hodně.
Motorka je do Itálie ideální prostředek - u moře kolem letovisek jsou přes den hodně zácpy. Byli jsme v Ca Di'Valle, kousek od Jesola na výběžku s letoviskama na východ od Benátek.
Ubytování jsme sehnali úplně v klidu den dopředu přes www.bookings.com - nabízelo se na 2 noci několik hotelů, vybrali jsme ten nejlevnější, který měl bazén, byl u moře a parkování pro hosty.
Cena vyšla na osobu a noc se snídaní 44€ (sleva last-minute z původních cca 100€), a to byly luxusní pokoje v 3hvězdičkovém hotelu, s výhledem a východem přímo k bazénu, klimatizací na pokoji a podzemním parkovištěm pro auta.
Stravování jsme řešili naprosti přes ulici v restauracích, je jich tam spousta.

Co můžu doporučit (a proč jsme tam vlastně jeli na ty 2 dny) byl výlet do Benátek. Původně na půl dne, nakonec krásný celodenní výlet. Přímo v hotelu jsme koupili lístky na místní autobus, který zahrnoval cestu od hotelu autobusem do přístavu, loď do Benátek, celodenní permanentku na lodní-busy po Benátkách a přilehlých ostrovech, cestu lodí zpět na pevninu a autobus do hotelu. Cena 22€ na osobu za lístek.
Prošli jsme centrum Benátek s hlavníma pamětihodnostma, jezdili loděma po čtvrtích, kde to vypadalo zajímavě jsme vystoupili a omrkli a jeli další lodí dál. Nakonec jsme vše završili okružní hodinovou plavbou lodní linkou kolem celého ostrova s Benátkami a přejezdem na ostrov Burano (krásné barevné fasády domečků, idylka).

Jídlo přímo v Benátkách dost drahý - kafe kolem 5-6 €, hlavní jídlo nad 30€, rybí speciality od 40€ do 70€ :-( Takže jsme měli z fastfoodů pizzu a na rybu jsme si nechali v Benátkách zajít chuť ;)

Fotky jsem dal nějaký do galerie sem:
vstromklub.cz/galerie?func=viewcategory&catid=26

VSTROMKLUB.CZ administrátor.
www.gipro.cz - www.moto-doplnky.cz - www.1-bike.cz

Please Přihlásit se to join the conversation.

• Kokin
  • Avatar uživatele Kokin Topic Author
  • Administrator
  • Administrator
Více
9 roků 4 měsíců zpět #4220 od Karel
Karel replied the topic: Re:Itálie - okolí Benátek
Viděli jsem u Matese fotky...asi moc pěkná akce. :good:

Škoda jen, že jsou to Italové....ale dojet si jednou za rok pro výrobky by mi taky nevadilo. :laugh:

Více
9 roků 4 měsíců zpět - 9 roků 4 měsíců zpět #4262 od Kokin
Kokin replied the topic: Re:Itálie - okolí Benátek
Italové se vším všudy - co neurguješ 3x tak se nedozvíš / nedostaneš.
Taková perlička - 4 emaily že přijedu v pátek, jestli je to ok. Ve čtvrtek odpoledne se jim konečně dovolám telefonicky a ptám se jestli je to ok - a oni, že mají v pátek zavřeno a nikdo tam nebude a leda až v pondělí!
A to prosím cca 4 hodiny před odjezdem!!!! :evil: :sick:

Když jsem to volal Matesovi, tak si myslel že si dělám srandu... Ani jsem doma nemohl sprostě nadávat, jenom jsem chodil a upouštěl ušima páru. Tak freneticky zjišťovat jiný hotel na celý víkend, bo ten vyhlídnutý neměl volný pokoje, Mates začal obvolávat do práce, že v pondělí nepřijde na šichtu, domlouvali jsme prarodiče na hlídání dětí že je změna, doma nálada jako v mrazničce... No nakonec jsme to všechno přeorganizovali, ale ty nervy co to stálo...

A ve fabrice klasika - přijeli jsme tam kolem poledne, tak byla siesta a obchoďák, že v jednu začnou skladníci vydávat. Takže začali samozřejmě v půl druhý (my tam čekali ve 33 stupních na asfaltu před halou)... Naložíme - všechno ťip-ťop se akorát poskládalo do auta a nikdo nemusel jet domů vlakem, ani mít batoh na klíně, ale trvalo to asi půl hodinu logistickýho ukrutnýho přemýšlení. A až teprve doma jsem zjistil že ta největší krabice je skoro prázdná, že v ní jsou jenom 2 malý :ohmy:
Obchoďák, co před jednou odjížděl a říkal, že bude v půl druhý zpátky, se neuákazal ani do čtvrt na tři, co jsme odjížděli s tím, že už na něj holt čekat nebudem.
Elektronický kopie certifkátů po 2 měsících urgencí budou možná příští týden ... No prostě Ital v zimě nepracuje a v létě je na pláži ;)

Ale jinak - houkačky suprový a výlet jsme si taky užili. Takže ode mě žádné stížnosti, ale jenom poznámky pro spestření ;) :D

VSTROMKLUB.CZ administrátor.
www.gipro.cz - www.moto-doplnky.cz - www.1-bike.cz
Poslední úprava: 9 roků 4 měsíců zpět od Kokin.

• Kokin
  • Avatar uživatele Kokin Topic Author
  • Administrator
  • Administrator
Více
9 roků 4 měsíců zpět #4265 od Mates
Mates replied the topic: Re:Itálie - okolí Benátek
k tomu není co dodat,povedená REGENERACE :beach:

Více
9 roků 4 měsíců zpět #4270 od Harrison
Harrison replied the topic: Re:Itálie - okolí Benátek
Do Itálie se chystám na motorce příští rok.Koukám,že se mám na co těšit... :laugh:
Hlavně ,že jste si to užili... :v:

Více
9 roků 4 měsíců zpět #4297 od Pavel
Pavel replied the topic: Re:Itálie - okolí Benátek
NO Mates nám ukazoval fotky a bylo to nádherný. Matýskovo žena z toho byla hotová - moc spokojená byla teda. :P

Více
9 roků 4 měsíců zpět #4486 od Kuchta
Kuchta replied the topic: Re:Itálie - okolí Benátek
Do Itálie bych taky chtěl příští rok vyrazit. Vyjet se očáchnout k moři a pak z5 přes Grossglockner. Prý je to tam náramný a každej motorkář by to měl aspoň 1 ze život projet. To byla citace mého papá(55 let z toho 45 v jedné stopě). Byli tam loni a nemůže si to vynachválit. :good: :good: :good: :good: :good: :good: :good: :good: :good: :good: :good: :good:

Více
Moderátoři: Roman Jakub