file Question Praha - Brighton za dva dny??

3 roků 8 měsíců zpět #43713 od davidstrom
davidstrom created the topic: Praha - Brighton za dva dny??
Chci se vás zeptat, na konci ledna přemýšlím o tom, že bych na Stromu odjel do Anglie kde přebývám dočasně.

Je možné ujet trasu za dva dny nebo lepší nechat minimálně 3 dny?
Předběžný plán trasy by byl- první den- 800 km, Praha - Maastricht, druhý den přes 500 km, Maastrich - Brighton.

Co myslíte? Má někdo vůbec nějaké zkušenosti s touhle trasou- Čechy- Anglie. Kde je dobré jet po dálnici a kde třeba ne? Nějaké tipy na přespání třeba?
Nebo mi napiště klidně ať se na to vykašlu. V tom lednu bych jel jen pokud by nemrzlo samozřejmě.. :)

Please Přihlásit se to join the conversation.

• davidstrom
  • Avatar uživatele davidstrom Topic Author
  • Junior
  • Junior
Více
3 roků 8 měsíců zpět - 3 roků 8 měsíců zpět #43715 od foky
foky replied the topic: Praha - Brighton za dva dny??
Ject něco takovýho po ose v lednu je na hranici magořiny.
I kdyby nemrzlo, tak bude třeba 5°C a to navíc jenom asi 3-4 hodiny přes den, jinak míň.
Letos jsem jel na Stromku v zátahu 1300km za naprosto ideálních podmínek (jasno, přes den 25°C, v noci 20°C) a nikdy už to znovu neudělám.

Je více než rozumné tvojí cestu neuskutečnit.
Poslední úprava: 3 roků 8 měsíců zpět od foky.

Více
3 roků 8 měsíců zpět #43716 od Roman Jakub
Roman Jakub replied the topic: Praha - Brighton za dva dny??
Každý ty km vnímá jinak. 800km po dálnici není nic hroznýho. To se dá stihnout za "odpoledne" ;-). Horší je to prostě v lednu s počasím. Upřímně. Abych se na tu cestu v lednu vydal, musel bych se sejít hodně luxusní počasí. Asi jsem na některý věci už prostě línej :-).

Tři dny bych to určitě nejezdil. Je to po dálnici. Když bude hezky, budeš si nadávat, že máš zajištěný někde ubytko a musíš to ukončit. A když nebude hezky, budeš si nadávat :-).

Více
3 roků 8 měsíců zpět #43735 od PetrOV
PetrOV replied the topic: Praha - Brighton za dva dny??
jel jsem přes 1000km za 24hodin, z toho většina po dálnici, v dešti, ale v létě a napíšu snad jen tolik, že opakovat bych to už opravdu nechtěl.

Více
3 roků 7 měsíců zpět - 3 roků 7 měsíců zpět #43838 od Zip
Zip replied the topic: Praha - Brighton za dva dny??
Hezky pozdrav z Anglie, tuhle cestu do Brightonu jsem absolvoval 3x ale nikdy v lednu. I kdyz to vypada ze letos bude celkem tepla zima, tak bych si to asi rozmyslel. Kdyz se obleces, abys nezmrzl, tak jsi zase Nepohyblivej. Pokud chces jen dostat motorku sem do Anglie, tak se domluv s nekym, kdo jezdi dodavkou, je to jednodussi. Jinak do Brightonu se to da udelat na jeden zatah, trapnych 1300km z Brna. :P . Ale pristihl jsem se ze spim za riditkama a tudiz nemuzu doporucit. Spici spolujezdkyni bych byval ztratil nebyt kufru. teoreticky s vyhrivanym vsim co jde, tj hefty, sedlo, ponozky, rukavice, bunda, kalhoty by to treba slo, pokud nebude snih ale vykaslal bych se na to. Ale ja uz jsem starej tak mozna az moc opatrnej, ale za mlada bych to asi jel, oni te pak po letech budou vsechny klouby za to rozhodnuti chvalit :laugh: jako ted po letech chvaleji me. Pokud do toho pujdes, vem nejkratsi cestu po dalnici, kdyz to rozdelis na dve etapy, tak to pujde.

Kawasaki KLV-Adventure
Poslední úprava: 3 roků 7 měsíců zpět od Zip. Důvod: Doplneni

Více
3 roků 7 měsíců zpět - 3 roků 7 měsíců zpět #43839 od Petr Podařil
Petr Podařil replied the topic: Praha - Brighton za dva dny??
No a v neposlední řadě dáš motorce pěkně naprdel, protože bude všude na silnicích sůl. Vzpomeň si jak máš v zimě bílé auto i když je sucho ;-)
Poslední úprava: 3 roků 7 měsíců zpět od Petr Podařil.

Více
Moderátoři: Roman Jakub