lightbulb-o Idea Motodovolená ČR - Maďarsko - Chorvatsko - a zpět

4 roků 9 měsíců zpět #39319 od LuckyLuke
LuckyLuke created the topic: Motodovolená ČR - Maďarsko - Chorvatsko - a zpět
Ahoj kamarádi. Se svým milovaným baťůžkem se chystáme na motodovolenou do Chorvatska. Cestu mám rámcově naplánovanou přes část Slovenska, Maďarsko (Györ na čumandu)s největší pravděpodobností nocleh někde u Balatonu, potom přes Bosnu do Chorvatska. Cesta zpátky nejrychlejším způsobem. Máte někdo zkušenosti s touto trasou? Uvítám jakékoli informace - fotky, cestopisy, zkušenosti, na co si dát pozor apod.
Díky všem za rady.
Stromkům zdar! :good:

Please Přihlásit se to join the conversation.

• LuckyLuke
  • Avatar uživatele LuckyLuke Topic Author
  • Borec
  • Borec
  • -LS-
Více
4 roků 9 měsíců zpět - 4 roků 9 měsíců zpět #39340 od Kysin
Kysin replied the topic: Motodovolená ČR - Maďarsko - Chorvatsko - a zpět
Tam toho je :-) podle toho kolik chceš najet km a kolik na to máš dní a financí. Podle mě to Maďarsko nic moc raději bych pelášil dál a soustředil se víc na tu Bosnu a Chorvatsko. V Chorvatsku si dej pozor na rychlost jsou tam hodně vysoké pokuty a měří se často na Makarské a tam kde by jsi to nečekal, např. mezi městy uprostřed ničeho. Celá makarská byla ještě před nedávnem místy frézovaná nevím jestli to tam je ještě teď, někdo jízdu na frézovaným podkladu moc nemusí klouže to a ten jejich asfalt je tak všeobecně kluzkej :-) Pročti si cestopisy na motorkářích.cz tam toho jsou mraky.
Poslední úprava: 4 roků 9 měsíců zpět od Kysin.

Více
4 roků 9 měsíců zpět #39341 od Sviťa
Sviťa replied the topic: Motodovolená ČR - Maďarsko - Chorvatsko - a zpět
Jeli jsme to v září 2011: tam - SVK, H(kolem Balatonu záp.str.), HR(nocleh + prohlídka Plitvice, pak pobyt na Makarské)
zpět - BiH(údolí Neretvy, Sarajevo), HR, H(nocleh), SVK a cíl v Brně.
(Jen silnice)
Poznatky: Balaton - dost zklamání, samý ploty a placený pláže u hotelů (bacha srovnávám s rokem 1983 :whistle: ), zpátky po vých. str. (v hluboké noci jsme nesehnali nocleh, nepočítám dražší hotely).
Plitvice - pořád pěkný a drahý (ale moto parkování zdarma :) )
Pohoří Biokovo - výjezd na Sv. Jur - asi největší zážitek :good:
BiH - nádherný scenérie, skoro všude 50-ka, plno policajtů s ručními radary, řešil jsem tak, že když jsme byli sami, tak předpisově, jak nás předjelo nějaké auto, tak schovat za něho, dokud ho někde nezměřili :P . V Sarajevu klasický velkoměstský blázinec - jeli jsme bez navigace.
Tak asi tak ve zkratce, nejsem žádný spisovatel. A fotograf už vůbec ne :blush:

This message has attachments images.
Please log in or register to see it.

Více
4 roků 9 měsíců zpět #39342 od Petr Podařil
Petr Podařil replied the topic: Motodovolená ČR - Maďarsko - Chorvatsko - a zpět
Taky bych viděl Maďarsko jako nezajímavé. Vem to nejkratší trasou jako tranzit a dovolenou zaměř na na státy bývalé Jugoslavie.

Více
4 roků 9 měsíců zpět #39343 od Sviťa
Sviťa replied the topic: Motodovolená ČR - Maďarsko - Chorvatsko - a zpět
Než jsem to sesmolil, tak Kysin byl rychlejší. Jo, ten vyfrézovanej "manšestr" byl někdy "zábavnej"

Více
4 roků 9 měsíců zpět #39348 od LuckyLuke
LuckyLuke replied the topic: Motodovolená ČR - Maďarsko - Chorvatsko - a zpět
Hmm, tak asi to trochu přehodnotím. Jen jsem chtěl někdy vidět Balaton a takhle mi to přišlo zajímavý. Jestli je to tak, tak jsou Maďaři pěkní Pacholci :P Každopádně díky za infa. Jinak cestu plánuji tak na 9 dní od soboty do neděle... S ubytováním to vidím na kempy nebo pokud se mi podaří najít rozumný (cena/kvalita) ubytování někde v penzionu. Plitvická jezera plánuji směrem domů... B)

• LuckyLuke
  • Borec
  • Borec
  • -LS-
Více
4 roků 9 měsíců zpět - 4 roků 9 měsíců zpět #39356 od chose
chose replied the topic: Motodovolená ČR - Maďarsko - Chorvatsko - a zpět
Každá země má svoje pro a proti.Není třeba nic vynechávat.To co na cestách člověk prožije je super.V Maďarsku je jen problém se domluvit,jinak OK.Chorvatsko a BIH je dobrá volba jen si to chce naplánovat.BIH nevynechat Mostar,Kravicu(vodopády),Medžugorje.Chorvatsko pohoří BIOKOVO výborné.Pokud chceš mrkni na drbigchose.rajče Chorvatsko+BIH 7/2010 Krásné plánování.
Poslední úprava: 4 roků 9 měsíců zpět od chose.

Více
4 roků 9 měsíců zpět #39359 od honpys
honpys replied the topic: Motodovolená ČR - Maďarsko - Chorvatsko - a zpět
Ahoj, mrkni na mé stránky www.motopis.cz na dovolenou 2010, jeli jsme CZ-A-SLO-HR-HU-SK-CZ, jsou tam i fotky.

Základní věc je ta, na jak dlouho chcete jet, určitě nechcete stále sedět v sedle, ale určitě chcete i něco vidět. A jaké preferujete spaní (kemp, hotel, atd.). My raději kemp, ušetříme za hotel a raději se někam podíváme.

To, že je Maďarsko nezajímavé, tak s tím zcela nesouhlasím, jsou nezáživné místa, ale těch je mnohem více v Bosně, oproti Bosně je to pěkná a čistá země s minimální zločiností. Co mohu doporučit v HU tak je oblast Szilvasvaradu a motokemp s penzionem Magyar Route66, když neumíš žádný cizí jazyk, tak spolumejitelka je slovenka, máme o tamtut spoustu známých z různých zemí, nejvíce jsme v kontaktu s kamarádem ze Skotska. Člověk se tam cítí jako doma. Nádherné město Eger, Miskolc, spousta kopečků a zatáček a krásné přírody na cestě z Miskolce do Egeru přes Lillafüred, možnost výletu do Tokaje, cestou k Balatonu prohlídka Budapešti, u Balatonu nádherné koupání zdarma, město a přístav Tihány, kousek před Tihány ve městě Balatonfüred restaurace, kde majitel je motorkář a všichni motorkáři mají automaticky 15% slevu a u masového jídla víc masa, dole u Balatonu super kemp ve městečku Cserszegtomaj s výhledem na město a lázně Hevíz, v okolí hrad Sumeg a termály, cestou dál do Chorvatska je také spousta pěkných termálů, které jsou v tom vedru úplně něco úžasného.

Mrkni na naše stránky, jsou tam plány, odkazy na ubytování, fotky z každé naší dovolené, krom poslední, na ty ještě nevyšel čas, nejdříve nám umřel HDD, pak spousta jiných starostí a teď zařizování všeho potřebného pro naše dvojčata, které čekáme v květnu.

Kdybys chtěl s čímkoliv poradit, klidně se ozvi.

Více
4 roků 9 měsíců zpět - 4 roků 9 měsíců zpět #39362 od Pitris
Pitris replied the topic: Motodovolená ČR - Maďarsko - Chorvatsko - a zpět
Ahoj, jestli mohu přispět svou trochou do mlýna.
Také jsem před lety chtěl na Balaton, cca 5 let zpátky jsem to projel (autem) a pro mně zklamání, jel jsem s manželkou, která tam za mlada byla a vzpomínala na to, nicméně byla také zklamaná, špinavá voda a tak, Co je hezké jsou sopečné útvary na severní straně, takže já bych to viděl tak na jednodenní zastávku na Balaton cestou na jih.
Loni jsme také jeli přes Maďarsko do Srbska a dál, den jsme strávili okolo Szegedu, placka a nic moc k vidění.
I když tu někdo haněl Bosnu, mně loni dost uchvátila, šotolinka přes Vrchovinu u městečka Kalinovik v odpoledním slunci naprosto úžasná. Zpátky jsme jeli zhruba vodopády Kravica - Mostar -údolí Neretvy - Jajce (vodopády) a také hezké.
Případně foto mám Rajče a videa z cesty Youtube

pohoda, o tu jde až v první řadě...
Poslední úprava: 4 roků 9 měsíců zpět od Pitris.

Více
4 roků 9 měsíců zpět #39397 od atomik
atomik replied the topic: Motodovolená ČR - Maďarsko - Chorvatsko - a zpět
Pitris . Krásné fotky . S tvým zdovolením se nechám inspirovat vaší trasou . ;-)

Více
4 roků 9 měsíců zpět #39405 od honpys
honpys replied the topic: Motodovolená ČR - Maďarsko - Chorvatsko - a zpět
Černá Hora je pro mě asi nějkrásnější, Durmitorem člověk projíždí tak, že neví kam se dívat dřív, k Černému jezeru je nádherná procházka a kolem dokola něj ještě hezčí, je tam i malý vodopád, to opravdu doporučuji.

Jediné co opravdu doporučuji, je zjistit si o dané zemi, kdy mají jaké svátky, volby, stávky, atd., to Ti bez problémů sdělí přes mail na každé české ambasádě v každé zemi i Ti zdělí různé doporučení. Jaké peníze do jaké země jsou lepší, co kolik zhruba stojí.

A zjisti si, zda Tvé povinné ručení obsahuje i asistenční službu v zemích, kam pojedete a co vše obnáší. Nám se v Rumunsku na hranicích odporoučela půl roku stará baterie a díky asistenci nás odvezli, ubytovali, moto opravili a mohli jsme pokračovat dál, ale i "hloupou" aku sháněli půl dne, nejdříve to ale vypadalo na startovací relé a to v Rumunsku není k sehnání nikde, víc najdeš v našem cestopisu.

Více
4 roků 9 měsíců zpět #39410 od festr
festr replied the topic: Motodovolená ČR - Maďarsko - Chorvatsko - a zpět
Co se tyka Madarska souhlasim...jen prejet a nezdrzovat se. Jinak cesta pres Bosnu..super krajina...hmm a policajty jsme tam moc nepodkaly. Jinak urcite navstivit Mostar...kousek od nej je Blagaj...super kemp v centru a u vytoku reky ze skal nadherny posezeni. Jinak urcite navstivit Kravicke vodopady super zazitek. A Chorvatsko...tam.ne krasne vsude. Tak si to uzij:-)

Nejezdi rychleji, než já létám...

Více
4 roků 9 měsíců zpět - 4 roků 9 měsíců zpět #39411 od Pitris
Pitris replied the topic: Motodovolená ČR - Maďarsko - Chorvatsko - a zpět
je fakt, že v Bosně jsem policajty neviděl, v Albánii pohodáři, mávali nám, když jsme předjížděli na plný čáře, nejvíc jich bylo v Černé Hoře, taky jsme si popovídali :-)
Petdesjat maximum !!!

pohoda, o tu jde až v první řadě...
Poslední úprava: 4 roků 9 měsíců zpět od Pitris.

Více
4 roků 9 měsíců zpět #39412 od LuckyLuke
LuckyLuke replied the topic: Motodovolená ČR - Maďarsko - Chorvatsko - a zpět
Pááání, to jsem rád, že se tu sešlo hodně informací! V Černé Hoře jsem byl busem s cestovkou před 4 lety. Ale už tehdy jsem slíbil, že se tam musím vrátit. Prostě super! Byli jsem 3 dny v horách v Durmitoru a pak jsem byli 3 dny u moře v Budvě. Cestou jsem viděli snad všechny nej lákadla. Durmitor, Černé jezero, kláštěr Lovčen, Skadarské jezero, ten velký most přes řeku Taru, Kotor, Budva a celé okolí je minimálně na den povídání B)

Podle vašich zpráv, se už těším jak malý kluk na lízátko! :good:

• LuckyLuke
  • Borec
  • Borec
  • -LS-
Více
4 roků 9 měsíců zpět - 4 roků 9 měsíců zpět #39413 od Kysin
Kysin replied the topic: Motodovolená ČR - Maďarsko - Chorvatsko - a zpět
já v Bosně dostal flastr 20 euro jel jsem tak 120 mezi dědinama trochu jsem spěchal, potom mě srazilo auto v Goražde nedostal jsem přednost a musel jsem to řešit s těma co mě před tím naměřili, takže už o mě měli špatnej obrázek :-) no a stejně náhradu škody v těchto zemích od nikoho nečekej takže pokud je člověk celej a na motorce se dá ještě jet nemá cenu se zdržovat s policajtama. Jináč v bosně pokud tam budeš v pátek nebo sobotu někde ve městě, doporučuji večer se projít na některou hlavní ulici (mladou nech na hotelu) večer to tam žije, hlavní ulice se promění v pěší kolonádu, ženskejch víc jak chlapů všechny pěkně nastrojený chodí za ruku po skupinkách, to je podívaná ;-)
Poslední úprava: 4 roků 9 měsíců zpět od Kysin.

Více
Moderátoři: Roman Jakub