question-circle Question Rumunsko 2013

3 roků 3 měsíců zpět #46776 od maestrom
maestrom replied the topic: Rumunsko 2013
Ahoj přátelé,
Chystáme se letos koncem července poprvé do Rumunska. Jedeme 2 motorky a bereme sebou batůžky. Podmínkou manželky bylo že nebudeme spát pod stanem, což jsem přislíbil (zas tak přemlouvat mě nemusela). Trasu teprve dolaďuju a snažím se tam toho nacpat co nejvíc z toho co mě zaujalo z různých cestopisů. Výchozí bod bude v Banátu, kam motorky dovezeme na vozíku a potom zhruba 7.mi denní okruh Rumunskem (kolem 2tis.km) s návratem do Banátu kde chceme nechat auto. Zajímá mě jak je to tam s hledáním ubytování v penzionech, příp.v soukromí. Itinerář cesty nebude úplně natvrdo stanovený předem na každý den - zaleží jak se kde zdržíme, jaké bude počasí a t.d.
Víc lidí mě ujišťovalo že s ubytováním tam není problém a penzionů je tam dostatek, ale rád bych měl zhruba představu jak velkou vesnici si musím určit jako cíl, aby byla pravděpodobnost že tam nějaký ubytování seženeme i v oblastech mimo hlavní tahy. Případně pokud máte někdo nějaké tipy na ověřené ubytování, můžete to sem hodit. Dík

Please Přihlásit se to join the conversation.

Více
3 roků 3 měsíců zpět #46777 od Radim_C
Radim_C replied the topic: Rumunsko 2013
My s Jirkou startujeme teď v sobotu, tak ti pak můžeme dát report o aktuálním stavu.
Spacáky si nebereme :)

Více
3 roků 3 měsíců zpět - 3 roků 3 měsíců zpět #46778 od maestrom

Radim_C napsal: My s Jirkou startujeme teď v sobotu, tak ti pak můžeme dát report o aktuálním stavu.
Spacáky si nebereme :)

To by bylo super. Máte nějaký plánek kudy chcete jet?

Já mám zatím jen takový hrubý nástřel, který budu ještě upravovat:
goo.gl/maps/VgUif
Poslední úprava: 3 roků 3 měsíců zpět od maestrom.

Více
3 roků 3 měsíců zpět #46780 od Newman
Newman replied the topic: Rumunsko 2013
V Rumunsku s ubytováním opravdu není problém, je všude, standardní úroveň, vše čisté, cena kolem 600,- Kč za dvě osoby. Dělali jsme to tak, že když se začalo stmívat, tak jsme v garminu nechali vyhledat ubytování a opravdu vždy jsme skončili v prvním penzionu, který se nabízel v našem směru. A to i ve vískách, kde bych to nečekal.

Více
3 roků 3 měsíců zpět #46781 od SmakyCZ
SmakyCZ replied the topic: Rumunsko 2013
Ahoj , před týdnem jsem se vratil po 10 dnech z RO a posílám ti odkaz na tři ubytování které opravdu stojí za to.
První je kousek od Oradea paní domu se jmenuje Krystína umí anglicky je super připraví i jídlo a ukáže ti případně i Oradeu tak jako nám , nás vzala vlastním autem na výlet i do blízkého kláštera a tam to bylo i s výkladem - Podgoria Guesthaus - Podgoria Street, nr. 2 / B, Oradea 410184.

Druhý je přímo v Turda - je tam solný důl Salina Turda , Nový upravený , majitelé mluví take ANJ, je to cca 100 m od vchodu do Saliny , takže jsme šli na prohlídku v civilu a ne v moto.Přivítání Cujkou nebo palinkou , domácí nas opět večer vzali do města kde shodou okolností byli nějaké slavnosti hodně jsme od nich nasáli informací o Rumunsku a životě tam včetně politiky. CASA Nova , Strada Tunel , Nr.15, 401104 Turda.

A třetí a asi nejlepší z naší cesty je přímo pod transalpinou ve městě Novaci , domácí přivítání , domácí sýr ,víno a palinka s cujkou zdarma pro ubytované .Majitelé mají salaš hned nad vesnicí kolem transalpiny , takže jsem ráno jel s domácím dojit krávy. Opět přioraví snídani i večeři. Bohužel neumí ANJ ale po prvním litru vína a pár panácích si začnete rozumět. Pensiunea Ileana - nemám přímo adresu ale tady to je na mapě .... www.google.cz/maps/@45.180519,23.676598,...8i6656!6m1!1e1?hl=cs vřele doporučuji

No jinak jsem používal při cestě Booking.com , pokud by jsi něco potřeboval písni SZ .

Více
3 roků 3 měsíců zpět #46782 od maestrom
Dík, může se hodit. Ten solný důl mám předběžně v plánu, transalpinu samozřejmě taky. Kdyby byly nějaký další tipy na to co si nenechat ujít, klidně to sem valte. Mám těch tipů už celkem dost, a ne všechno se mi povede do trasy zakomponovat. Alespoň bude případně důvod se tam někdy vrátit..

Více
3 roků 3 měsíců zpět #46783 od SmakyCZ
SmakyCZ replied the topic: Rumunsko 2013
Už jsem tam byl 3x a stále objevuji nové místa

Více
3 roků 3 měsíců zpět #46791 od Radim_C
popravdě plánek nemám :) má ho kolega na KTM, letos jsem plánování přenechal na jiné
ale začneme nahoře v Sapantě a pojedeme dolů do Banátu a cestou určitě potkáme známá místa :)
on the road
asi víc písnu po návratu, nebo možná v průběhu, pokud chytnu vlnu ;-)

Více
3 roků 3 měsíců zpět #46810 od Petr Podařil
Petr Podařil replied the topic: Rumunsko 2013
Ubytování v Rumunsku opravdu není třeba řešit , je všude. A když už to vypadá beznadějně, tak se tě ujme někdo z místních. Klidně i evangelický pastor Uwe ;-) A v českých vesnicích v Banátu tě ubytují téměř v každém baráku.

Více
3 roků 3 měsíců zpět #46887 od mi0
mi0 replied the topic: Rumunsko 2013
Tiež idem s mojou koncom červenca, tak ak tam uvidíte osamotenú starú VStromku, tak nám zamávajte :D (itinerár riešime vždy až cestou, takže ktovie, kam nás to zaveje) :laugh:

Více
3 roků 3 měsíců zpět #46888 od vladom
vladom replied the topic: Rumunsko 2013
No vyzera to ze ja idem znova naskok teraz v nedelu - chceme pozriet prolog REDBULL ROMANIACSu - prejst Transalpinu a Fagaras - a v stredu domov :)

Více
3 roků 3 měsíců zpět #46901 od machal
machal replied the topic: Rumunsko 2013
včera jsme se vrátili z Rumun
počasí nádhera
Fagaraš i Transaalpina super jako vždy
:good:

dl 1000 tovární nastavení :-)

• machal
  • Avatar uživatele machal Topic Author
  • Fajny borec
  • Fajny borec
Více
3 roků 3 měsíců zpět #46904 od jojko
jojko replied the topic: Rumunsko 2013
Fagaraš jsem v 1984 šlapal pěšky B)

Více
3 roků 3 měsíců zpět #46911 od Radim_C
Je, tak to jsme se minuli :-) zrovna jsme byli dnes na Alpine, zitra jedem do Heleny
Pocasi zatim super, lijak jsme chytli akorat dnes nahore a to jsme prezili v hospudce s tema jejich siskama z mleteho masa a pak jsme zase pokracovali bez deste :-)

Více
3 roků 3 měsíců zpět #46912 od Roman Jakub
Roman Jakub replied the topic: Rumunsko 2013
Tak ať Vám všechno pořád vychází. Mějte se krásně!

Více
Moderátoři: Roman Jakub